• 18 Kasım 2019
  • Sankon
  • 0

Türkiyenin en Büyük Uluslararası,Ekonomik Sivil toplum kuruluşlarından birisi olma özelliğine sahip Sanayici İş Kadınları ve İs adamlari Konfederasyonu (SANKON) Genel Başkanı Genç İş Adamı uluslararası girişimci Büyükelçilik ziyaretlerine İspanya Krallığı Ankara Büyükelçiliği ile devam etti.
SANKON Genel Başkanı Ferudun Cevahiroglu, İspanya Krallığı Ankara Büyükelçiliğinde Ekonomi ve Ticaret müsteşari Fernando Hernandez Dominguez ile görüşerek iki ülke arasındaki ekonomik ilişkilere değinerek fikir alışverişinde bulundu.
SANKON Genel Başkanı Ferudun Cevahiroglu “öncelik SANKON’un geçtiğimiz Ağustos ayında olağan üstü genel kurulunda Genel Başkanlığa seçilmemden dolayı Ispanya Krallığı Ankara Büyükelçisi Sayın Juan Gonzalez Barba beyefendinin şahsımı kutlamasından dolayı sayın Büyükelçi beyefendiye çok teşekkür ederim” dedi.
SANKON Genel Başkanı Ferudun Cevahiroglu görüşmede “Türkiye ile İspanya arasında İthalat,İhracat ve Yatırımların güçlenmesi için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız dedi.Cevahiroglu; Türk iş dünyası olarak Turkiye ile İspanya arasındaki ilişkilerimize çok önem veriyoruz” dedi
İspanya Krallığı Ekonomi ve Ticaret müsteşari Fernando Hernandez Dominguez görüşmede yapmış olduğu konuşmasında “öncelike Büyükelçiligimize yapmış olduğunuz ziyaret için çok teşekkür ederiz” dedi. Ekonomi ve Ticaret müsteşarı Fernando Hernandez Dominguez “Türkiye ile İspanya arasındaki Ekonomik ve Ticari ilişkilerimiz güçlüdür.İnanıyoruz ki SANKON gibi Türkiyenin Güçlü,Ekonomik sivil toplum kuruluşlarının girişimleri ile daha güçlenecektir” dedi.
SANKON Genel Başkanı Ferudun Cevahiroglu’nun İspanya Krallığı Ankara Büyükelçiliğine yapmış olduğu ziyarette Genel Başkanın sektör danışmanları da hazır bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.