• 13 Nisan 2021
  • Sankon
  • 0

Ortadoğu’nun en istikrarlı ülkelerinden olan Ürdün Haşimi Krallığı  hafta sonu darbe girişimleriyle dünya gündemine oturdu.
Sanayiciler İş Kadınları ve İş Adamlari Konfederasyonu SANKON Genel Başkan Yardımcısı Bülent Özbudak SANKON Yönetimi Kurulu adına yapmış olduğu yazılı açıklamasında:”Dost ve kardeş ülke Ürdün’de eski Veliaht Prens Hamza bin Hüseyin’in ve bazı üst düzey yetkililerle birlikte Ürdün Kralı 2.Abdullah El Hüseyin ve yönetimini devirme teşebbüsleri olduğu haberleri derin endişe içerisinde izliyoruz.”dedi. Bülent Özbudak :” Ortadoğu coğrafyasının en istikrarli ülkesi Ürdün ‘ün en kısa zamanda normale dönmesini ümit ediyoruz ”dedi. Bülent Özbudak:” SANKON Yönetim Kurulu olarak Ürdün ‘ün Kral 2. Abdullah’in liderliğinde sağlamış olduğu istikrarlı yönetimine başarılı bir şekilde devam etmesinden büyük bir memnuniyet duyacağımızı bildirmek isteriz.” dedi.SANKON Genel Başkan Yardımcısı İş Adamı Bülent Özbudak :”Ürdün Haşimi Krallığı Kralı 2. Abdullah yapmış olduğu başarılı çalışmalarıyla Ürdün ve komşu ülkelerinde huzur barış ve istikrarına katkı sağlamaktadır.” dedi.
Bülent Özbudak :” SANKON Yönetim Kurulu olarak Türkiye ile Ürdün arasında ekonomik ve ticari ilişkilere katkı sağlamaya büyük bir kararlılıkla devam edeceğiz.” dedi.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.