• 22 Kasım 2019
  • Sankon
  • 0

Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu (SANKON) Genel Başkanlığa seçilen Ferudun Cevahiroglu, Büyükelçi görüşmeleri programı dahilinde Belçika Krallığı Ankara Büyükelçisi Michel Malherbe tarafından kabul edildi.

SANKON Genel Başkanı Ferudun Cevahiroğlu, Belçika Krallığı Ankara Büyükelçiliği ziyaretinde Büyükelçi Michel Malherbe ile görüşmesinde ” Türkiye’nin Avrupa Birliği sürecine değinerek bizler Türk iş dünyası Türk şirketleri olarak Türkiye’nin Avrupa Birliği sürecine tam destek veriyoruz. Bu süreçte Belçika Krallığının Türkiye’yi desteklemesinden mutlu oluruz” dedi. Ferudun Cevahiroğlu kabulde yapmış olduğu konuşmasında “Türkiye ile Belçika arasındaki Ekonomik ve Ticari ilişkilere” değinerek “SANKON yönetim kurulu ve üye şirketleri ile iki ülke arasında ekonomik ilişkileri güçlendirmek için  Belçika Krallığı Ankara Büyükelçiliği ile işbirliği yapmaya hazırız” dedi.
Belçika Krallığı Ankara Büyükelçisi Michel Malherbe SANKON heyeti kabulünde yapmış olduğu konuşmasında “öncelikle Büyükelçiliğimize yapmış olduğunuz ziyaret için çok teşekkür ederim.Sizi Türkiyenin en önemli Uluslararası, Ekonomik ve Sivil toplum kuruluşlarından birisi olan SANKON Genel Başkanliga seçilmenizden dolayı kutlarım” dedi. Büyükelçi Michel Malherbe “inanıyorum ki SANKON girişimleri ile Türkiye ile Belçika arasındaki ekonomik ilişkilerimiz güçlenecektir biz de Büyükelçilik olarak bu ilişkilere katkı sağlamaya hazırız” dedi.
SANKON Genel Başkanı Ferudun Cevahiroğlu’nun Belçika Krallığı Ankara Büyükelçiliği ne yapmış olduğu ziyarette Genel Başkanın sektör danışmanları da hazır bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.