• 17 Aralık 2019
  • Sankon
  • 0


Sanayici İş Kadınları ve Adamları Konfederasyonu (SANKON) Genel Başkanı Ferudun Cevahiroğlu Özbekistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliğine ziyaret gerçekleştirdi.
Türkiyenin en büyük uluslararası ekonomik sivil toplum kuruluşlarından birisi olan Sanayici İş Kadınları ve Adamları Konfederasyonu Genel Başkanı Ferudun Cevahiroğlu ve beraberindeki heyet,Türkiye ile Özbekistan arasında ekonomik ve ticari ilişkileri görüşmek üzere Özbekistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği ziyaretinde Ticaret ve Ekonomi Müsteşarı tarafından kabul edildi.Ferudun Cevahiroğlu kabulde yapmış olduğu konuşmasında “Türkiye ile Özbekistan arasındaki ekonomik ticari ithalat ve ihracat ilişkilerimize değinerek mevcut ilişkilerimizi güçlendirmek için SANKON heyeti olarak girişimlerde bulunmaya hazırız” dedi.
Özbekistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Ticaret ve Ekonomi Müsteşari Azizbek Z.Salahiddinov; kabulde yapmış olduğu konuşmasında “Türkiye ile Özbekistan ticari ilişkilerimiz güçlenmektedir.Bu ilişkilerimizin güçlenmesi için Özbekistan Ankara Büyükelçiliği olarak sizlerle iş birliği yapamaya hazırız” dedi. Müsteşar Aziz Z.Salahaddinov “İnanıyoruz ki SANKON gibi Türkiye’nin güçlü ekonomik sivil toplum kuruluşlarının girişimleri destek ve katkıları ile iki ülke arasında ki ilişkilerimiz güçlenecektir” dedi.
SANKON Genel Başkanı Ferudun Cevahiroğlu’nun Özbekistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği ziyaretinde danışmanları da hazır bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.