• 22 Aralık 2019
  • Sankon
  • 0


Sanayici İş Kadınları ve İş Adamlari Konfederasyonu (SANKON) Genel Başkanı Ferudun Cevahiroğlu,Afganistan İslam Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliğini ziyaret etti.
SANKON Genel Başkanı Ferudun Cevahiroğlu,Afganistan İslam Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği ziyaretinde Büyükelçi A.Rahim Sayedjan tarafından kabul edildi.
Ferudun Cevahiroğlu kabulde yapmış olduğu konuşmasında “Türkiye ile Afganistan arasındaki ekonomik ticari kültürel ve siyasal ilişkilere” değinerek “her iki ülke Dost ve Müttefik devletlerdir” dedi. Başkan Cevahiroğlu “Türk şirketleri olarak Türkiye ile Afganistan arasındaki ilişkilere çok önem veriyoruz” dedi. Ferudun Cevahiroğlu devamında “Afganistan halki uzun zamandır terörle mücadele ediyor.İnanıyorum ki yakın bir zamanda terör bitecek ve bizde Türk şirketleri olarak Afganistanın yeniden yapılanmasında görev almaya hazırız” dedi.
Afganistan İslam Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi A.Rahim Sayedjan, kabulde yapmış olduğu konuşmasında “öncelike Büyükelçiligimize yapmış olduğunuz ziyaret için çok teşekkür ederim” dedi.
Büyükelçi A. Rahîm Sayedjan açıklamasında “Afganistan ve Türkiye tarihten bu yana dost ve kardeş halklardır ve ilişkilerimiz en üst düzeydedir” dedi. Büyükelçi A. Rahîm Sayedjan “inanıyorum ki SANKON kuruluşunun destek ve katkıları ile ticari hacmimiz büyüyecektir” dedi.
Büyükelçilikte yapılan görüşme de Ferudun Cevahiroğlu’nun danışmanları da hazır bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir