• 9 Şubat 2022
  • Admin
  • 0

Bati Afrika ülkesi Burkina Faso da geçtiğimiz hafta bir grup Asker Cumhurbaşkanı Roch Christian Kabore yi tutuklayarak ülke yönetimine el koydu.

Sanayiciler iş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu SANKON Genel Başkan yardımcısı iş Adamı İsa Güngör yapmış olduğu yazılı açıklamasın da geçtiğimiz hafta Burkina Faso Cumhuriyetinde bir grup Asker Cumhurbaşkanı Roch Christian Kabore yi tutuklayarak hükümeti feshederek ülke yönetimine el koyduklarını açıkladılar dedi.

İsa Güngör SANKON Yönetim kurulu olarak ülkeler de gerçekleşen her türlü darbe girişimlerini kabul etmiyoruz İsa Güngör açıklamasında ülkelerde yönetim değişiklikleri seçimlerle demokratik yöntemlerle olmalıdır dedi.

SANKON Genel Başkan Yardımcısı İsa Güngör SANKON Yönetim kurulu olarak Türkiye ile Burkina Faso arasında ki ekonomik ve ticari ilişkilerimize çok önem veriyoruz İsa Güngör SANKON üyesi Türk şirketleri olarak dost ve kardeş ülke Burkina Faso da hayatin tekrar normale dönmesini bekliyor dost ve kardeş ülke Burkina Faso daki gelişmeleri yakından takip ediyoruz dedi ülkede demokratik bir hükümet kurulduğu takdirde Türk şirketleri olarak yatırımlar yapmaya hazırız dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.