• 1 Haziran 2022
  • Sankon
  • 0

Karadağ Devleti Ankara Büyükelçisi Sayın Perisa Kastratovic ,Sanayiciler iş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu SANKON Genel Merkezini ziyaret etti.

Karadağ Devleti Ankara Büyükelçisi Perisa Kastratovic, SANKON Genel Merkezini ziyaretinde, Türkiye ile Karadağ arasında ki ekonomik ve ticari ilişkilere değinerek ;her iki ülkenin arasında güçlü ticaret hacmi vardır ve bu ilişkilerimizi daha da güçlendirmek amacıyla SANKON kuruluşu ile işbirliği içerisinde çalışmalar yapmaya hazırız dedi. Büyükelçi Perisa Kastratovic, toplantıda yapmış olduğu konuşmasında ,Türkiye ile Karadağ arasında güçlü tarihi bağlarımız vardır dedi.
Büyükelçi Perisa Kastratovic ,SANKON Genel Merkezinde yapılan toplantıda ,Karadağ Devletinin yatırım olanakları hakkındaki bilgileri toplantıya katılım sağlayan şirketlerle paylaşarak ,sizleri Karadağ Devleti ne yatırım yapmaya davet ediyorum dedi.

SANKON Genel Başkanı Ferudun Cevahiroğlu, toplantıda yapmış olduğu konuşmasın da; öncelikle ,SANKON Genel Merkezi ‘ne yapmış olduğunuz ziyaret için çok teşekkür ederim dedi. Ferudun Cevahiroğlu, SANKON Kuruluşu olarak, Türkiye ile Karadağ arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilerimize çok önem veriyoruz ve bu ilişkilerimizi daha da güçlendirmek amacıyla ,Karadağ Devleti Ankara Büyükelçiliği ile işbirliği içerisinde çalışmalar yapmaya hazır dedi. Ferudun Cevahiroğlu ,SANKON Kuruluşu olarak Karadağ Devleti’nin ekonomik kalkınmasına yönelik inşaat, enerji , teknoloji ve sağlık projelerinde Türk Şirketleri olarak görev almaya hazırız dedi.

SANKON Genel Merkezinde yapılan toplantıda SANKON Genel Başkan Yardımcıları ve Karadağ Devleti Ankara Büyükelçiliği Ticaret Müsteşarı da hazır bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.