• 16 Mart 2020
  • Portal
  • 0

Sayın Büyükelçi Patricio ve beraberindeki heyet ile birlikte SANKON Genel Merkezini ziyaret etti. SANKON Genel Başkanı Sayın Ferudun Cevahiroğlu   kalabalık bir Sankon İş Adamları heyeti ile Sayın Büyükelçiyi karşıladı.
Sayın Patricio, Sayın Genel Başkan ve heyeti tarafından bu kadar güzel ve sıcak bir karşılamadan dolayı memnuniyetini ifade ederek; “SANKON Genel Merkezinde bulunmaktan, sizlerle olmaktan son derece mutluyum. SANKON şirketlerini en kısa zamanda Angola’ya yatırım yapmak için bekliyorum. Angolo, şirketlerinizin her türlü yatırımına açıktır. SANKON şirketlerine her türlü kolaylık sağlanacaktır. Başta Sayın Genel Başkan olmak üzere sizleri Angola’ya davet ediyorum. Özellikle, altyapı-üst yapı, madencilik, enerji ve gıda sektöründe acil yatırımlara ihtiyacımız var. SANKON şirketlerinin bunu karşılayacağına inanıyoruz. Burada bulunan iş adamlarınızdan bu enerjiyi aldım. Her birinin kendi sahasında uzman olduğuna inanıyorum. Şirketlerinizin tecrübelerini, şirketlerimize aktarması en kısa zamanda yatırımlarına başlaması en büyük dileğimizdir. Başka bir arzumuz THY ‘nin Angola’ya direk uçuş koymasıdır. Bunun en kısa zamanda gerçekleşmesini arzu ediyoruz.” dedi.
SANKON Genel Başkanı Ferudun Cevahiroğlu; “ Sayın Büyükelçim burası sizin eviniz . Evinize hoş geldiniz. SANKON’a bağlı ülkemizde ve dünyada ki şirketlerimiz ortak çalışmaları ile Angola’ya sizin gösterdiğiniz sektörler doğrultusunda yatırım yapacaklardır. Bu ziyaretlerimiz ticari ve ekonomik ilişkilerimizi daha da güçlendirecek, Türkiye-Angola arasındaki ticaret hacminin gelişimini sağlayacaktır. Şirketlerimiz her türlü tecrübesini sizlere aktaracaktır. İş adamlarımız arasındaki ikili ve çok yönlü ilişkiler ticaretimizi daha da ileriye taşıyacaktır. Bizler Angola’nın gelişimi ve ilerlemesi için her türlü imkanlarımızı seferber etmeye hazırız.SANKON’a bağlı şirketlerin tamamı dinamik ve sahasında uzman şirketlerdir. Sizlerin her türlü ihtiyacına cevap verecek güçtedir.” Diyerek konuşmasını sürdürdü.
Sayın Cevahiroğlu; “Türkiye ile Angola arasındaki THY direk uçuşu bizim içinde çok önemli. SANKON olarak bu konuda elimizden geleni yapacağız. Sizler bizin için önemlisiniz” dedi
Sayın Büyükelçi Patricio,  Sayın Genel Başkan Cevahiroğlu’na, “Düşünen Heykel” ve Angolay’ı anlatan bir CD hediye ederek görüşme sonlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir