• 29 Haziran 2024
  • Portal
  • 0

Sanayi ve Ticaret Konfederasyonu (SANKON) kuruluşu üyesi olan ve merkezi Ankara’da bulunan, Ankara Enerji ve Madencilik Federasyonu Başkanlığı’na, Olağanüstü Genel Kurul’da iş insanı Fatih AKGÜL seçildi.

SANKON kuruluşuna üye olan, Ankara Enerji ve Madencilik Federasyonu, Olağanüstü Genel Kurulu’nu Ankara’da Federasyon Merkezi’nde yaptı. Olağanüstü Genel Kurul’da 600 delegasyonun oy kullandığı seçimi, iş insanı Fatih AKGÜL kazanarak, federasyonun yeni başkanı seçildi.

Ankara Enerji ve Madencilik Federasyonu’nda yapılan Olağanüstü Genel Kurul’da yeni başkan seçilen iş insanı Fatih AKGÜL, Genel Kurul’da yapmış olduğu konuşmasında; “Oy birliğiyle beni bu önemli göreve layık gören tüm delegelere çok teşekkür ediyorum. Yönetim kurulum ve şahsım çalışmalara başlamak için sabırsızlanıyoruz. Enerji ve madencilik alanında SANKON üyesi Türk şirketleriyle, tüm dünyada enerji ve madencilik sektörlerinde faaliyet göstermeyi hedeflemekteyiz. Çünkü, ekonomik gelişmenin ve kalkınmanın bir numaralı hammaddesi enerjidir. Enerjinin önemi her geçen gün artmaktadır. Son zamanlarda enerji, uluslararası arenada en stratejik araçlardan biri haline gelmiştir ve savaşların başlıca sebeplerinden biri olmuştur. Enerjinin yanında madencilik sektörü, bir çok sektöründe temel girdilerini oluşturmaktadır. Enerji ve madencilik sektörleri, bir ülkenin sanayileşmesinin, istihdamının artmasının ve üretim artışının en önemli unsurudur.” dedi.

SANKON Genel Sekreteri Av. Özkan Atalay tarafından yapılan yazılı açıklamada; “Olağanüstü Genel Kurul’da oyların tamamını alarak, Ankara Enerji ve Madencilik Federasyonu Başkanlığı’na oy birliğiyle seçilen iş insanı Sayın Fatih AKGÜL’ü ve ekibini SANKON Yönetim Kurulu adına kutlarım. Kendilerine başarılar ve kolaylıklar diliyorum. Ülkemize ve camiamıza hayırlı uğurlu olsun. SANKON Genel Merkezi olarak, iş insanı Sayın Fatih AKGÜL’e güveniyoruz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir