• 27 Mart 2024
  • Portal
  • 0

Sanayi ve Ticaret Konfederasyonu (SANKON) kuruluşunun üyesi olan ve merkezi Ankara’da bulunan, Ankara Fİnans ve Yatırım Federasyonu Başkanlığı’nın Olağan Genel Kurulu Ankara’da geniş katılımlı olarak yapıldı. Yapılan seçimde Ankara Finans ve Yatırım Federasyonu Başkanlığı’na Şahinli Grup Yönetim Kurulu Başkanı iş insanı Akın Atilla Şahinli seçildi.

SANKON kuruluşuna üye olan Ankara Finans ve Yatırım Federasyonu, Olağan Genel Kurulu’nu Ankara’da bulunan federasyonun genel merkezinde yaptı. Olağan Genel Kurul’da 600 delegasyonun oy kullandığı seçimi, Şahinli Grup Yönetim Kurulu Başkanı iş insanı Akın Atilla Şahinli kazanarak, federasyonun yeni başkanı seçildi.

Ankara Finans ve Yatırım Federasyonu Genel Merkezi’nde yapılan Olağan Genel Kurul’da yeni başkan seçilen iş adamı Akın Atilla Şahinli, Genel Kurul’da yapmış olduğu konuşmasında; “Yatırım ve Finans alanında şahsıma çalışma fırsatı sunan tüm delegelere çok teşekkür ederim. Ülkemize, milletimize ve camiamıza hayırlı olsun. Finansın ve yatırımın önemi ile yönetim kurulu olarak amacımıza kısaca değinmek istiyorum; Finans, para, para birimi ve sermaye varlıkları üzerine çalışan bir enstrümandır. Finans; ihtiyaç duyulan fonların uygun şartlarda sağlanması ve etkin bir şekilde kullanılmasıyla ilgili faaliyetleri kapsar. Bu doğrultuda Türk şirketlerinin yurt içinde ve yurt dışında yatırım yapabilmesi finans gücüyle doğru orantılıdır. Ankara Finans ve Yatırım Federasyonu olarak, Türkiye Cumhuriyeti Hükümetinin destek ve katkılarıyla, özellikle Afrika, Asya, Ortadoğu, Türk Cumhuriyetleri ve Latin Amerika ülkelerindeki proje ve yatırımlar için Türk şirketlerine Avrupa ve Amerika Birleşik Devletlerinde bulunan finans şirketlerinden finans desteği sağlayacak faaliyetlerde bulunmayı hedeflemekteyiz. Bunun yanında ülkemizdeki yatırımlara da aynı şekilde Avrupa ve Amerika Birleşik Devletinde bulunan finans ve yatırım şirketlerinden finansın ve yatırımcıların ülkemize gelmesi için faaliyetlerde bulunarak, ülkemizdeki üretime, istihdama ve ekonomik büyümeye katkı sağlamayı arzuluyoruz. Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri şirketlerinin ülkemizde yapacağı yatırımlara ve projelere Türk şirketlerinin ortak olması çok önemlidir. Ankara Finans ve Yatırım Federasyonu olarak, yabancı şirketlerin ülkemizde yapacağı yatırımlara ve projelere Türk şirketlerinin katılımı sağlayacak çalışmalarca bulunmayı hedeflemekteyiz. Ayrıca, Körfez ülkeleri ve son zamanların parlayan yıldızı Asya ülkelerindeki finans şirketlerinin ve yatırımcı şirketlerin de ülkemize gerek finans olarak, gerekse de Türk şirketleriyle ortak olarak, bu yatırımlara ve projelere katılmasını sağlayacak faaliyetlerde bulunmayı hedefliyoruz.” dedi.

Sanayi ve Ticaret Konfederasyonu (SANKON) Genel Merkezi’nden yapılan yazılı açıklamada; “SANKON Genel Merkezi olarak, finans ve yatırım alanında iş insanı Sayın Akın Atilla Şahinli’ye ve ekibine olan güvenimiz tamdır. Kendisine ve ekibine başarılar dileriz. Ülkemize ve camiamıza hayırlı uğurlu olsun.” denildi.