• 29 Haziran 2024
  • Portal
  • 0

Sanayi ve Ticaret Konfederasyonu (SANKON) kuruluşu üyesi olan ve merkezi Ankara’da bulunan, Ankara İthalat ve İhracat Federasyonu Başkanlığı’na, Olağanüstü Genel Kurul’da iş insanı Mahmut Tandoğan seçildi.

SANKON kuruluşuna üye olan, Ankara İthalat ve İhracat Federasyonu, Olağanüstü Genel Kurulu’nu Ankara’da Federasyon Merkezi’nde yaptı. Olağanüstü Genel Kurul’da 600 delegasyonun oy kullandığı seçimi, iş insanı Mahmut Tandoğan kazanarak, federasyonun yeni başkanı seçildi.

Ankara İthalat ve İhracat Federasyonu’nda yapılan Olağanüstü Genel Kurul’da yeni başkan seçilen iş insanı Mahmut Tandoğan, Genel Kurul’da yapmış olduğu konuşmasında; “Şahsıma ve ekibime duyulan güven hasabiyle, siz değerli delegelere çok teşekkür ediyorum. İthalat ve ihracat, bir ülkenin ticaret dengesinde vazgeçilmez öneme sahiptir. İthalat miktarı ne kadar düşükse ve ihracatın değeri ne kadar yüksekse, ekonomide ticaret dengesi de o kadar pozitif olur. İthalat ve ihracatın dengede tutulması ve ihracatın artırılması, ülke ekonomisinin sağlığı için de son derece önemlidir. Bu nedenle İhracatımızı tüm dünya genelinde artırmak bir zorunluluktur. Bu hedefe ulaşmak için yönetim kurulu üyelerimizle birlikte en kısa süre içerisinde bir yol haritası oluşturarak, çalışmalara bir an önce başlayacağız.” dedi.

SANKON Genel Sekreteri Av. Özkan Atalay tarafından yapılan yazılı açıklamada; “Olağanüstü Genel Kurul’da oyların tamamını alarak, Ankara İthalat ve İhracat Federasyonu Başkanlığı’na oy birliğiyle seçilen iş insanı Sayın Mahmut Tandoğan’ı ve ekibini SANKON Yönetim Kurulu adına kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim. Genel kurul, ülkemize ve camiamıza hayırlı uğurlu olsun. SANKON Genel Merkezi olarak, iş insanı Sayın Mahmut Tandoğan’a güvenimiz ve desteğimiz tamdır.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir