• 29 Haziran 2024
  • Portal
  • 0

Sanayi ve Ticaret Konfederasyonu (SANKON) kuruluşuna üye olan Ankara Sanayi ve Teknoloji Federasyonu Olağanüstü Genel Kurulu, Ankara’da Federasyonun Genel Merkezi’nde yapıldı.

Ankara Sanayi ve Teknoloji Federasyonu Olağanüstü Genel Kurulu’nda kullanılan 600 delegenin oylarının tamamını iş insanı Abdurrahman Coşkun alarak, oy birliğiyle federasyon başkanlığına seçildi.

Ankara Sanayi ve Teknoloji Federasyonu Genel Merkezi’nde yapılan Olağanüstü Genel Kurul’da başkan seçilen iş insanı Abdurrahman Coşkun, Genel Kurul’da yapmış olduğu konuşmasında; “Konuşmama siz saygıdeğer delegelere şahsım ve yönetim kurulum adına teşekkür ederek başlamak istiyorum. Bana ve ekibime olan güveniniz ve teveccühünüz sayesinde bu zor görevi üstlenmiş bulunmaktayım. Bir ülkenin sanayisi ne kadar gelişmişse o ülkenin gelişmişlik seviyesi de aynı oranda gelişmiş demektir. Modern dünyada artık dijital çağ başlamıştır. Buna paralel olarakta gelişen teknolojiyle birlikte klasik sanayi yanında dijital sanayi önem kazanmıştır. Dijital sanayi, üretim süreçlerinde yapay zeka, bulut bilişim, nesnelerin interneti, sanal ve artırılmış gerçeklik gibi dijital teknolojilerin kullanımını içerir. Sanayi ve teknoloji, günümüzde birbirinden bağımsız değil, birbiriyle bütünleşen bir yapıya dönüşmüştür. Ankara Sanayi ve Teknoloji Federasyonu olarak bizlerde bu doğrultuda, bir taraftan gelişen teknolojiden her alanda yararlanmayı, diğer taraftan da teknolojimizi daha da geliştirerek, özellikle sanayimize ve üretimimize katkı sağlamayı hedeflemekteyiz.” dedi.

SANKON Genel Sekreteri Av. Özkan Atalay tarafından yapılan yazılı açıklamada; “Olağanüstü Genel Kurul’da oyların tamamını alarak, Ankara Sanayi ve Teknoloji Federasyonu Başkanlığı’na oy birliğiyle seçilen iş insanı Sayın Abdurrahman Coşkun’u ve ekibini SANKON Yönetim Kurulu adına tebrik ediyorum. Yeni görevlerinde de kendilerine başarılar diliyorum. Ülkemize ve camiamıza hayırlı uğurlu olsun. SANKON Genel Merkezi olarak, iş insanı Sayın Abdurrahman Coşkun’a olan güvenimiz tamdır.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir