• 23 Şubat 2024
  • Portal
  • 0

Sanayi ve Ticaret Konfederasyonu (SANKON) kuruluşu üyesi olan ve merkezi Ankara’da bulunan, Ankara Tarım ve Kırsal Kalkınma Federasyonu Başkanlığı’na, Olağanüstü Genel Kurul’da iş insanı Murat Özen seçildi.

SANKON kuruluşuna üye olan, Ankara Tarım ve Kırsal Kalkınma Federasyonu, Olağanüstü Genel Kurulu’nu Ankara’da bulunan federasyon merkezinde yaptı. Olağanüstü Genel Kurul’da 500 delegasyonun oy kullandığı seçimi, iş insanı Murat Özen kazanarak, federasyonun yeni başkanı seçildi.

Ankara Tarım ve Kırsal Kalkınma Federasyonu’nda yapılan Olağanüstü Genel Kurul’da yeni başkan seçilen iş insanı Murat Özen, Genel Kurul’da yapmış olduğu konuşmasında; “seçimde kendisine oy veren ve vermeyen tüm delegelere teşekkür ediyorum. Görevi layıkıyla yerine getirmek için, yönetim kurulundaki arkadaşlarımla var gücümüzle çalışacağız. Ülkemiz, tarım ülkesidir. Kırsal kesimden büyükşehirlere göçü durdurmalıyız. Atatürk’ün de dile getirdiği gibi; “köylü milletin efendisidir.” Köylümüzün ve tarım emekçisinin her zaman yanında olup, destek olacağız.” dedi.

İş insanı Murat Özen, açıklamasının devamında; “Ankara Tarım ve Kırsal Kalkınma Federasyonu Yönetim Kurulu olarak, SANKON’a bağlıyız.” dedi.