• 10 Eylül 2022
  • Portal
  • 0

 SEVİYE 5 ULUSAL MESLEK STANDARDI TASLAĞI” GÖRÜŞE AÇILDI

ATO İLE MYK ARASINDAKİ İŞ BİRLİĞİ KAPSAMINDA, ÇİÇEKÇİLİK MESLEĞİNİN STANDARTLARI SEKTÖR TEMSİLCİLERİ İLE BİRLİKTE ŞEKİLLENECEK 

BARAN: “SEKTÖRÜN DEĞERLİ GÖRÜŞ VE ÖNERİLERİNE İHTİYACIMIZ VAR”

1 Eylül 2022-Ankara Ticaret Odası’nın (ATO) Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) ile gerçekleştirdiği “Ulusal Meslek Standardı Hazırlama İşbirliği Protokolü” kapsamında, çiçekçilik mesleğinde sahip olunması gereken bilgi, beceri, tavır ve tutumların belirlenmesine yönelik olarak ATO‘nun 23 No’lu Aktarlar ve Çiçekçiler Meslek Komitesi ve sektör temsilcilerinin katkılarıyla hazırlanan “Çiçekçi Seviye 5 Ulusal Meslek Standardı Taslağı” ilgili tarafların görüşüne sunuldu.

Ankara Ticaret Odası‘ndan yapılan yazılı açıklamada, ATO ile MYK arasında 23 Ağustos 2021 tarihinde imzalanan “Ulusal Meslek Standardı Hazırlama İşbirliği Protokolü” kapsamındaki “Çiçekçi Seviye 5 Ulusal Meslek Standardı Taslağı”nın sektörün görüşüne sunulduğu bildirildi. Şeffaf ve katılımcı bir süreçle, objektif ve ulusal platformda kabul gören meslek standartları oluşturabilmek amacıyla ilgili tarafların görüşlerinin alınacağı belirtilen açıklamada, inceleme ve değerlendirme süreçlerinin ardından taslak standardın ilgili MYK sektör komitesinde değerlendirileceği, MYK Yönetim Kurulu’nun onayının ardından Ulusal Meslek Standardı olarak Resmi Gazete’de yayımlanacağı kaydedildi.

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede ulusal platformda kabul gören meslek standartları oluşturabilmek için sektörün mesleğe ilişkin görüşlerinin önemli olduğunu söyledi. Bir mesleği en iyi şekilde bilenlerin o işi yapanlar olduğunu hatırlatan Baran, “Çiçekçilik mesleğine standart kazandırmak için çalışmalar önemli bir noktaya geldi. Bu aşamada sektör temsilcilerinin görüş ve önerilerinin alınması gerekiyor. Bir iş en iyi bilen o işe zaman harcayanlardır. Bu nedenle sektörün içinden gelen sesler, standardın kalite ve kabul edilebilirliğini artırmak açısından çok faydalı olacak. Meslek standardı taslağını en iyi haline kavuşturmak için konuyla ilgili öneri sunmak isteyen sektör temsilcilerine, hazırladığımız formu doldurarak meslek standardına dair görüşlerini bildirmelerini istiyoruz” dedi.

-SON TARİH 26 EYLÜL –

“Çiçekçi Seviye 5 Ulusal Meslek Standardı Taslağı”na ilişkin yapılacak değerlendirme, görüş ve önerilerin Ankara Ticaret Odası’nın www.atonet.org.tr web sitesinde “ATO’dan Duyurular” bölümünde yer alan “Görüş ve Değerlendirme Formu”na kaydedilerek, 26 Eylül 2022 tarihine kadar mesyet@atoidea.com adresine e-posta yoluyla iletilmesi gerekiyor.

“Görüş ve Değerlendirme Formu”na ulaşmak için tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir