• 4 Şubat 2022
  • Portal
  • 0

Bulgaristan Devleti Ankara Büyükelçiliği Ticaret Müsteşarı sayın Svetoslav Kirkov, Sanayiciler iş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu (SANKON) Genel Merkezine ziyaret gerçekleştirdi.

Bulgaristan Devleti Ankara Büyükelçiliği Ticaret Müsteşarı sayın Svetoslav Kirkov, SANKON a yapmış olduğu ziyarette; Türkiye ile Bulgaristan arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilere değinerek; iki ülke arasında ticari hacimlerimiz var. İthalat ve ihracat ilişkilerimiz var. Bu ilişkilerimizi daha fazla güçlendirmek istiyoruz dedi.

Müsteşar Svetoslav Kirkov, (SANKON) Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıda çok sayıda (SANKON) üyesi şirketlere Bulgaristan yatırım olanakları ve ekonomisi hakkında bilgiler verdi. Müsteşar Svetoslav Kirkov, Bulgaristan ile Türkiye arasındaki ekonomik, ticari, ithalat ve ihracat ilişkilerimize katkı sağlamak amacıyla SANKON gibi güçlü bir kuruluşla işbirliği yapmaya hazırız dedi.

SANKON Genel Başkanı Ferudun Cevahiroğlu, toplantı da yapmış olduğu konuşmasında öncelikle SANKON Genel Merkezine yapmış olduğunuz ziyaret için çok teşekkür ederim dedi. Ferudun Cevahiroğlu, iki ülke arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilerimize katkı sağlamak amacıyla, Bulgaristan Devleti Ankara Büyükelçiliği ile işbirliği içerisinde çalışmalar yapmaya hazırdır dedi. Ferudun Cevahiroğlu Türkiye ile Bulgaristan arasında çok köklü ve tarihî bağlarımız var ve Bulgaristan Devleti, Türkiye nin Balkanlardaki stratejik müttefikidir dedi.

SANKON Genel Merkezi’nde yapılan görüşmede de Ferudun Cevahiroğlu’nun Balkan Devletlerinden sorumlu yardımcıları da hazır bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir