• 17 Şubat 2024
  • Portal
  • 0

Sanayi ve Ticaret Konfederasyonu (SANKON) İstanbul İl Başkanlığı Yönetim Kurulu, Pakistan İslam Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu’na ziyaret gerçekleştirdi.

SANKON) İstanbul İl Başkanı Engin Karadağ, Pakistan İslam Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Sayın Nauman Aslam’a nazik davetleri için teşekkür edip, SANKON kuruluşunu tanıtarak başladığı konuşmasında; “Bugün SANKON Yönetim Kurulu olarak, Pakistan İslam Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu’nda bulunmaktan dolayı çok mutluyum ve nazik davetleriniz ve misafirperverlikleriniz için başta siz Sayın Başkonsolos ve diplomatlarınıza çok teşekkür ederim.” dedi.

Engin Karadağ, konuşmasında bizler de sizleri en kısa zamanda SANKON İstanbul İl Başkanlığı’nda misafir etmek isteriz. Pakistan bizim için çok değerli ve kardeş bir ülkedir. İki ülke arasında güçlü olan ekonomik ve ticari ilişkilerin daha da güçlenmesini arzu ediyoruz. SANKON üyesi şirketler, Pakistan’da daha fazla yatırım, İthalat ve ihracat yapmayı istemektedirler. Bu nedenlerle yatırım ve ticaret yapacak şirketlerimize ve Pakistanlı şirketlere, her iki ülke tarafından daha fazla kolaylık sağlanmasını beklemekteyiz. SANKON İstanbul İl Başkanlığı Yönetim Kurulu olarak, ikili ilişkilerimizin daha da güçlendirilmesi için sizlerle işbirliği içerisinde hareket ederek, iki ülke arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilere bundan sonra da aynı kararlılıkla katkı vermeye devam edeceğiz.” dedi.

Pakistan İslam Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Sayın Nauman Aslam, toplantıda yapmış olduğu konuşmasında; “öncelikle SANKON heyeti olarak Başkonsolosluğumuza yapmış olduğunuz ziyaret için teşekkür ederim. Karşılıklı ziyaretler, Türkiye ile Pakistan arasındaki iş birliğinin daha da güçlenmesini ve her iki ülke arasında güçlü ekonomik bir bağ kurulmasını sağlayacaktır. SANKON’a üye yatırımcı şirketlerin ülkemize yapacağı yatırımlar Pakistan’a katkı sağlayacağı gibi, Pakistan’da ki iş insanlarınında Türkiye’de yatırım yapmalarına katkı sağlayacaktır. Türk şirketlerinin özelikle ülkemizde tekstil, gıda, enerji ve inşaat alanlarında faliyet göstermesini arzu ediyoruz.” dedi.

Pakistan Devleti İstanbul Başkonsolosluğunda yapılan toplantıda SANKON İstanbul İl Yöneyim Kurulu Üyeleri ve Pakistan Devleti İstanbul Başkonsolosluğu Diplomatları da hazır bulundu.