• 23 Kasım 2019
  • Portal
  • 0

Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu (SANKON) Genel Başkanı Ferudun Cevahiroğlu, Dünya Devletleri Büyükelçilikleri ziyaretlerine, Fildişi Sahili Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği ile devam etti.
SANKON Genel Başkanı Ferudun Cevahiroğlu, Fildişi Sahili Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliğinde Büyükelçi Yacouba Atta tarafından kabul edildi, kabulde yapmış olduğu konuşmasında, Türkiye ile Fildişi Sahili arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilere değinen Cevahiroğlu,SANKON yönetim kurulu olarak iki ülke arasındaki ticari hacminde güçlenmesi için büyük bir kararlılıkla çalışacaklarını belirtti,görüşmede ayrıca Fildişi Sahili Cumhuriyeti’nin Afrika ülkeleri arasında jeopolitik konumunuda ele alarak Fildişi Sahili Cumhuriyeti Afrika’nın parlayan yıldızıdır dedi.
Fildişi Sahili Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Yacouba Atta ise kabulde yapmış olduğu konuşmasında “Türkiye ile Fildişi Sahili arasında en üst düzeyde işbirliğimiz vardır” dedi.
Büyükelçi Yacouba Atta ” Ferudun Cevahiroglu’nu Türkiye’nin en güçlü ekonomik sivil toplum kuruluşlarından birisi olan SANKON Genel Başkanlığına seçilmesinden dolayıda kutlayarak, inanıyorum ki SANKON kuruluşu iki ülke arasındaki ticari hacmimizide güçlendirecektir” dedi.Görüşmede Fildişi Sahili Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Ticaret Müsteşari Adingra Prince Florent Menzan’da hazır bulundu.
SANKON Genel Başkanı Ferudun Cevahiroğlu’nun Fildişi Sahili Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliğine yapmış olduğu ziyarete Genel Başkanın sektör danışmanlarıda eşlik etti.
 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir