FERUDUN CEVAHİROĞLU KİMDİR?

1979 yılında memleketi Kahramanmaraş’ın merkeze bağlı Kavlaklı Kasabası’nda tarımla uğraşan ,pamuk,buğday,mısır,kırmızı biber yetiştiriciliği yapan,varlıklı bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Ferudun Cevahiroğlu, Kahramanmaraş Kavlaklı İlköğretim Okulu’ndan 1990-1991 Eğitim ve Öğretim yılında mezun olmuştur. Ortaokul ve Lise eğitimini Kahramanmaraş Anadolu İmam-Hatip Lisesinde 1998 yılında tamamlamıştır.

Ferudun Cevahiroğlu, 1998-1999 Eğitim ve Öğretim döneminde yüksek öğrenim hayatına başlamıştır.K.K.T.C.Üniversitelerinden Girne’de bulunan Amerikan Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü PR. (İngilizce) bölümünde eğitimine başlamıştır ve bu üniversitede Eğitimine devam etmektedir

Ferudun Cevahiroglu 2015-2016 Eğitim Öğretim yılında K.K.T.C Lefkoşa ‘ da bulunan Yakın Doğu Üniversitesi Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Bölümünde 2.üniversite eğitim hayatına başlamıştır. Eğitimine bu üniversitede devam etmektedir.

Ferudun Cevahiroğlu, İngilizce ve Arapça yabancı dillerini bilmektedir.

Ferudun Cevahiroğlu, Merkezi Lefkoşe de bulunan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin bütün Üniversitelerinde örgütlü olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Ögrenci Birliği’nin 2003-2007 yılları arasında Genel Başkanlığını yapmıştır. Bu zaman zarfı içerisinde ve daha sonraki yıllarda K.K.T.C. Kurucu Cumhurbaşkanı Sayın Rauf Denktaş, K.K.T.C. 2. Cumhurbaşkanı Sayın Mehmet Ali Talat , K.K.T.C 3. Cumhurbaşkanı Sayın Dr. Derviş Eroğlu ile yakın çalışma içerisinde olmuştur.

Ferudun Cevahiroğlu, 2007 yılında Ankara’ya gelerek 14.06.2007 tarihinde Gençlik ve Spor Konfederasyonu 1. Olağan Genel Kurulu’nda Genel Başkanlığa seçilerek (26 yaşında) Türkiye’de Cumhuriyet tarihinin gelmiş geçmiş en genç Konfederasyon Genel Başkanı ünvanına sahip olmuştur Ferudun Cevahiroglu, Kuruluşun 5 dönem de yapılan Olağan Genel Kurulların da ,oyların tamamını alarak oybirliği ile genel başkanlığa seçilmiştir ve bu görevine halen devam etmektedir.

Ferudun Cevahiroğlu, 18.08.2019 tarihinde SANKON Kuruluşu’ nun Olağanüstü Genel Kurulu’nda, oybirliği ile SANKON Genel Başkanlığı’na seçilmiştir. Ferudun Cevahiroğlu, SANKON Genel Başkanı sıfatıyla , Türkiye ile Dünya Devletleri arasında, ekonomik ve ticari ilişkilere katkı sağlamak amacıyla, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’ nin destek ve katkılarıyla, Dünya Devletleri Ankara Büyükelçilikleri işbirliği ile, 4 yıllık Genel Başkanlığı döneminde Ankara’da Büyükelçilikleri bulunan , toplamda Türkiye Cumhuriyeti ile 160 Dünya Devleti arasında, İş Forumu Konferansları ,Ekonomik İşbirliği Toplantıları yaparak, hükümetlerin bilgisi dahilinde, Uluslararası Ekonomik ve Ticari İşbirliği Protokolleri ,Anlaşmaları imzalamıştır.

SANKON kuruluşu Ferudun Cevahiroğlu’ nun Genel Başkanlığı döneminde, Türkiye Cumhuriyeti’nin 81 ilinde ve Birleşmiş Milletler’e üye 193 Dünya Devleti’nin başkentinde temsilcilikler açarak faaliyet göstermeye başlamıştır.

Ferudun Cevahiroğlu bekardır.

Ferudun Cevahiroğlu Şirketleri:

1-Ortadoğu Prestij A.Ş. Şirketler Topluluğu Ankara Ticaret Odasına Kayıtlı Genel Merkezi Ankara olup bütün Ortadoğu coğrafyasında faaliyet göstermektedir Aynı zamanda Arap Ülkeleri, Afrika Ülkeleri, Avrasya Ülkeleri, Asya Ülkelerine ihracat yapmaktadır. Ferudun Cevahiroğlu Yönetim Kurulu Başkanıdır.

2-Ferudun Cevahiroğlu’nun yurtdışında değişik sektörlerde ( finans, inşaat, enerji, teknoloji, sağlık) faaliyet gösteren küresel ölçekli çok uluslu şirketlerde ortaklıkları vardır.