• 29 Mayıs 2023
  • Portal
  • 0

Sanayi Ve Ticaret Konfederasyonu (SANKON) Genel Başkan Yardımcısı Şener Koçak, SANKON Yönetim Kurulu adına 28 Mayıs cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili yazılı açıklama yaptı.


Şener Koçak, SANKON Yönetim Kurulu adına yapmış olduğu yazılı açıklamasında; “28 Mayıs 2023 tarihinde yapılan cumhurbaşkanlığı seçimi tıpkı ilk turdaki gibi, tüm ülkede demokrasi şöleniyle gerçekleşmiştir. Tüm ülke genelinde kayda değer herhangi bir eylemlerin, olayın yaşanmaması Türk demokrasisi adına sevindiricidir.” dedi.

Şener Koçak, yazılı açıklamasının devamında; “SANKON kuruluşu olarak, 28 Mayıs’ta yapılan seçim sonuçlarını büyük bir memnuniyetle karşılıyor, halkın iradesine saygı duyuyoruz. Piyasaların ve iş dünyasının İstikrar ortamına ihtiyacı var. Bu duygu ve düşüncelerle, SANKON Yönetim Kurulu adına, seçim sonuçlarının ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyoruz. SANKON Yönetim Kurulu olarak, cumhurbaşkanlığı seçimini kazanan Cumhur İttifakı adayı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı kutluyoruz ve çalışmalarında başarılar diliyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir