• 30 Ağustos 2023
  • Portal
  • 0

Sanayi ve Ticaret Konfederasyonu (SANKON) Genel Sekreteri Emsal Celepci, Yönetim Kurulu adına yapmış olduğu yazılı açıklamada, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı.

Emsal Celepci, yapmış olduğu yazılı açıklamasında; “Tarihi şanlı zaferlerle dolu aziz milletimizin vatan toprağı uğruna verdiği zorlu Kurtuluş Savaşı mücadelesini başarıyla neticelendirerek, Cumhuriyet’imizin kuruluşunu müjdelediği büyük zaferimizin 101. yıl dönümünü kutlamanın onur ve gururunu yaşıyoruz. Türk milletinin 1919 yılında Samsun’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde başlattığı Milli Mücadele, tüm yokluk, yoksulluk ve imkansızlıklara rağmen 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesiyle zaferle taçlanmıştır. 30 Ağustos Zaferi, Türk milletinin vatan topraklarında bağımsız yaşama sevdasının tüm dünyaya ilanıdır.” dedi.

Emsal Celepci, Milletçe sahip olduğumuz vatan sevgisi ve hürriyet aşkı, dün olduğu gibi bugün de Mehmetçiğimizin kahramanlık ve cesaretinde vücut bulmaktadır. Cumhuriyetimizin temellerinde yer alan bu yüksek ruh ve şuur her an, her saniye canlı kalacak, yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir dedi.

Emsal Celepci açıklamasının devamında, ulusumuzun milli mücadele sürecindeki en büyük adımı olan Büyük Taarruz Zaferinin 101. yıl dönümünde, Mustafa Kemal Atatürk ve yüce ordumuzun elde ettiği zaferi bir kez daha gururla kutlar, vatanı uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, gazilerimizi saygıyla ve şükranla anıyoruz dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir