• 6 Haziran 2023
  • Portal
  • 0

Sanayi ve Ticaret Konfederasyonu (SANKON) Genel Başkan Yardımcısı Aytaç Atabay, SANKON Yönetim Kurulu adına yapmış olduğu yazılı açıklamasında, Sırbistan ile Kosova arasında yaşanan çatışmalar nedeniyle yazılı bir mesaj yayınladı.

Aytaç Atabay, yazılı açıklamasında, son günlerde Sırbistan ile Kosova arasında yaşanan sıcak çatışmalar nedeniyle büyük bir üzüntü duyuyoruz. Dünyanın çatışmalara değil, barışa ve sükunete ihtiyacı vardır. Dünyanın herhangi bir yerindeki çatışmalar tüm devletlerin siyasi ilişkilerini etkilediği kadar, ekonomilerini ve ticaretini de etkilemektedir. Ülkemizde bundan fazlasıyla etkilenmektedir. Sırbistan ve Kosova’da ithalat ve ihracat yapan çok fazla sayda SANKON’a üye Türk şirketleri mevcuttur. Dolayısıyla çatışmalardan ve risk ortamından şirketlerimiz etkilenmektedir dedi.

Aytaç Atabay, açıklamasının devamında, sorunlar silahla değil, diplomasiyle çözülmelidir. Bir an önce çatışmaların ve gerilimin son bulmasını diliyor, tarafları aklıselim ile itidalli olmaya davet ediyoruz dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir