• 6 Haziran 2023
  • Portal
  • 0

Sanayi ve Ticaret Konfederasyonu (SANKON) Genel Başkan Yardımcısı Murat Uygur, SANKON Yönetim Kurulu adına yazılı açıklama yaptı.

Murat Uygur, SANKON Yönetim Kurulu adına yapmış olduğu yazılı açıklamasında, Türk Devletleri Teşkilatının (TDT) tarihi bir adım atarak Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan, Özbekistan ve Kırgızistan’ın üyesi olduğu Türk Yatırım Fonunu resmen kurmasından dolayı çok mutluyuz ve büyük bir memnuniyetle karşılıyoruz. TYF, üye ülkelerin ekonomik bağımsızlığı İçin çok önemlidir. Kardeş üye ülkelerin yatırımcılarını ve girişimcilerini desteklemeyi amaçlayan bu ortaklık aynı zamanda ekonomik bütünleşmeye de katkı sunacaktır. TYF sayesinde zaman içinde önemli ortak yatırımlara imza atılacağına inanıyoruz. TYF, bölgedeki güç dengesini de değiştirecektir dedi.

Murat Uygur, yazılı açıklamasının devamında, bu duygu ve düşüncelerle Türk Devletleri Teşkilatı’nın (TDT) tarihi bir adım atarak hayata geçirdiği Türk Yatırım Fonunun (TYF) resmen kurulması nedeniyle kardeş üye ülkelerin halklarına hayırlı olmasını diler, Türk Yatırım Fonunun çalışmalarında başarılar dileriz dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir