• 15 Eylül 2022
  • Portal
  • 0

Yeter ki biz onlara imkân verelim, önlerini açalım, destek olalım ve biz bu imkanları sonuna kadar onlara sağlıyoruz.

ANA HEDEF ÜYELERİ GLOBALLEŞTİRMEK

TurkishBank Group Yönetim Kurulu Başkanı Börteçene, grubun 121 yıllık tarihi geçmişinden bahsederek bunun sırrının sürekli değişime ve yeniliklere açık olmak olduğunu söyledi. Bu prensiple T-GATE’in birçok yeniliğe öncülük ettiğini ifade eden Börteçene, T-GATE’in üyeliğinin globalleşmesini ana hedef olarak ortaya koyan bir finans kuruluşu tarafından kurulan ilk TEKMER olduğunun altını çizdi. Börteçene, T-GATE’de girişimcileri ve yatırımcıları aynı çatı altında topladıklarını anlatarak girişimcilerin yeteri oranda ulaşamadıkları iş dünyasıyla beraber ortak çalışma ortamını üyelerine sunduklarını kaydetti.

FINTECH ALANINDAKİ İLK T-GATE TEKMER; Sglobe Yönetim Ve Global Gelişim Hizmetleri A.Ş. ve Turkish Bilgi İşlem Hizmetleri A.Ş. ortaklığında Kadir Has Üniversitesi ile iş birliği yaparak kuruldu. Finansal teknolojiler (Fintech) alanında açılan ve bir bankanın kurucusu olduğu ilk TEKMER olan T-GATE TEKMER, Fintech’in yanı sıra Sigortacılık Teknolojileri (Insurtech), Bilgi ve İletişim Teknolojileri, Yazılım, Dijitalleşme ve Yapay Zeka temalarında faaliyet yürütecek.

Merkez. 19 kuluçka firması için işlik, bir çapa firma için işlik ve açık ofisler de dahil toplam bin 70 metrekare alanda hizmet verecek. 17 TEKMER VAR TEKMER’ler; girişimcilere ve işletmelere ön inkübasyon, inkübasyon, inkübasyon sonrası süreçlerde; iş geliştirme, mali kaynaklara erişim, yönetim, danışmanlık, mentörlük, ofis ve ağlara katılım gibi hizmetler sağlıyor.

5 yıl süreli TEKMER Destek Programı kapsamında işletici kuruluşa mobilya ve donanım, ortak kullanıma yönelik makine-teçhizat ve yazılım giderleri, personel giderleri, eğitim, danışmanlık, organizasyon ve tanıtım giderleri için destek veriliyor. Program kapsamında bugüne kadar 17 TEKMER işletici kuruluşu faaliyete başladı. 2021 yılından itibaren 12 işletici kuruluşa yaklaşık 12 milyon lira destek ödeme gerçekleştirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir