• 20 Ocak 2020
  • Portal
  • 0

Sanayici İş Kadınları ve İş Adamlari Konfederasyonu (SANKON) Genel Başkanı Ferudun Cevahiroğlu, Şili Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliğine ziyaret gerçekleştirdi.
 
Sanayici İş Kadınları ve İş Adamlari Konfederasyonu (SANKON) Genel Başkanı Ferudun Cevahiroğlu, Şili Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliğine yapmış olduğu ziyarette, Şili Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Armin Andereya tarafından kabul edildi.SANKON Genel Başkanı Ferudun Cevahiroğlu kabulde yapmış olduğu konuşmasında,”Türkiye ile Şili arasındaki Ekonomik ve Ticari ilişkilere” değinerek “SANKON yönetim kurulu olarak Türkiye ile Şili arasında arasındaki Ekonomik,Ticari,İthalat ve İhracat ilişkilerimizi güçlendirmek amacıyla çalışmalar yapmaya hazırız” dedi.
 
Şili Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Sayın Armin Andereya, kabulde yapmış olduğu konuşmasında “öncelikle Şili Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliğine yapmış olduğunuz ziyaret için çok teşekkür ederim” dedi. Büyükelçi Armin Andereya , SANKON heyetine Şili Cumhuriyetindeki yatırım olanaklarından bahsederek ;Türk şirketlerini,Şili Cumhuriyetine yatırım yapmaya davet etti. Büyükelçi Armin Andereya kabulde yapmış olduğu konuşmasında, “Türkiye ile Şili arasındaki siyasi ilişkilere değinerek her iki ülke arasında ki ilişkilerimiz her geçen gün dahada güçlenecektir” dedi.
 
Büyükelçilikte yapılan görüşmede, Şili Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Ticaret ve Ekonomi Müsteşarı ve diplomatları hazır bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir