• 2 Mart 2020
  • Portal
  • 0

Venezuela’nın Ankara Büyükelçisi Jose, Bracho Reyes SANKON Genel Merkezine iade-i ziyarette bulundu. Sayın Büyükelçi Reyes ziyaretinde, “SANKON Genel Merkezinde olmaktan çok memnunum, Sayın Genel Başkan Ferudun Cevahiroğlu’nun bizleri ziyareti ardından, Türkiye ile Venezuela ticaret hacminin SANKON şirketlerinin çalışmaları ile daha ileri düzeye geleceğine inanıyorum. Bu şirketlerin ülkemizin acil ihtiyaçlarını karşılama konusundaki gayretlerinden dolayı son derece memnunum. En kısa zamanda Venezuela şirketleri ile Türk şirketlerinin ticarete başlaması en büyük dileğimdir. Sizlerin vasıtası ile gerçek dost Türkiye Halkına selam ve saygılarımı iletiyorum” dedi.
SANKON Genel Başkanı Ferudun Cevahiroğlu konuşmasında; “Sayın Büyükelçiyi Genel Merkezimizde görmek bizleri onurlandırdı. Burası sizin eviniz,evinize hoş geldiniz Sayın Büyükelçim” dedi. Sayın Genel Başkan konuşmasında devamla;” Venezuela bizim gerçek dostumuz. SANKON’un bütün şirketleri Venezuela ile ticaret yapmak için büyük bir gayret içindeler. En kısa zamanda karşılıklı ticari ilişkilerimizle var olan dostluğumuz daha da ileri seviyeye gideceğine olan inancım tamdır. Türk Halkı, Venezuela Halkının her konuda yanındadır bunun bilinmesini arzu ediyoruz. Dost ve kardeş ülke Venezuela Büyükelçisini misafir etmekten büyük onur duyuyoruz. Türk Halkı adına sizin şahsınızda Venezuela halkına sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz” diyerek konuşmasını tamamladı.
İki ülke arasındaki ticaret hacminin mümkün olan en kısa zamanda geliştirilmesi konusunda mutabık kılındı. Büyükelçi büyük bir memnuniyet duyacağını ifade ederek Genel Merkezde ayrıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir