• 13 Haziran 2023
  • Portal
  • 0

Zambiya Cumhuriyeti’nin başkenti Lusaka’da 2-7 Ağustos tarihleri arasında, dünya devletlerinden binlerce şirketin katılımıyla; “Tarım ve Ticaret Sergi Fuarı” başlığıyla düzenlenecek İş Forumu Konferansı yapılacak.

Zambiya Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Hakainde Hichilema tarafından yönetilecek olan; “Tarım ve Ticaret Sergi Fuarı” madencilik, turizm, sağlık, tarım, teknoloji ve imalat gibi konu başlıklarıyla Zambiya ve dünya devletlerinden şirketlerin katılımıyla her yıl düzenli olarak yapılan fuar, bu yılda Zambiya Devleti’nin başkenti Lusaka’da, 2-7 Ağustos tarihleri arasında yapılacak. Güney Afrika’nın en önemli ülkelerinden biri olan Zambiya’nın, yatırım fırsatları, katılımcı şirketler ve hükümet yetkilileri tarafından tartışılacak. Zambiya Devleti’nin hükümet yetkililerinin de üst düzeyde katılım sağlayacağı; “Tarım ve Ticaret Sergi Fuarı” konferansı, ülkede yapılan en büyük fuarlardan biri olarak öne çıkıyor.

Sanayi ve Ticaret Konfederasyonu (SANKON) Dış ilişkiler Kurulu Başkanı Hilal Amil, SANKON Yönetim Kurulu adına yapmış olduğu yazılı açıklamasında, Zambiya Devleti Ankara Büyükelçiliğinden gelen fuar davetini büyük bir memnuniyetle karşılıyoruz. Zambiya Devleti’nin başkenti Lusaka’da 2-7 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek olan, Tarım ve Ticaret Sergi Fuarı’na, SANKON üyesi yüzlerce şirket katılım sağlayacaktır. Ülkeler arasındaki bu tür etkinlikler karşılıklı ticaret ve yatırım olanaklarını artıracaktır. SANKON kuruluşu olarak, güçlü olan iki ülke ilişkilerini daha da güçlendirmek istiyoruz. Bu doğrultuda tüm imkanlarımızla girişimde bulunarak, SANKON üyesi çok sayıda şirketlerimiz, Zambiya Devleti’nde yapılacak olan fuarda Türk iş dünyasını temsil edeceklerdir dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir