• 5 Şubat 2022
  • Portal
  • 0

Zambiya Devleti Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı sayın Misheck N.Kaoma ve diplomat Moses M.Chilando, Sanayiciler iş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu (SANKON) Genel Merkezine ziyaret gerçekleştirdi.

Zambiya Devleti Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı sayın Misheck N.Kaoma, SANKON Genel Merkezi’ne yapmış olduğu ziyarette, Türkiye ile Zambiya arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilere değinerek, iki ülke arasında ticari hacimlerimizi güçlendirmek istiyoruz dedi. Maslahatgüzar Misheck N.Kaoma, iki ülke arasında en üst düzeyde işbirliğimiz var. Bu ilişkilerimizi daha da güçlendirmek istiyoruz ve SANKON gibi güçlü bir kuruluşla işbirliği içerisinde ortak çalışmalar yapmak istiyoruz dedi. Maslahatgüzar Misheck N.Kaoma, SANKON Genel Merkezi’nde toplantıya katılan çok sayıda iş insanlarına, Zambiya Devleti’nin yatırım olanaklarından bahsederek, Türk şirketlerini Zambiya Devletinde yatırım yapmaya davet etti.

SANKON Genel Başkanı Ferudun Cevahiroğlu, toplantıda yapmış olduğu konuşmasında; öncelikle SANKON Genel Merkezi’ne yapmış olduğunuz ziyaret için çok teşekkür ederim dedi. Ferudun Cevahiroğlu, iki ülke arasındaki ticari hacimlerimizi güçlendirmek amacıyla Zambiya Devleti Ankara Büyükelçiliği ile işbirliği yapmaya hazırız dedi. Ferudun Cevahiroğlu, Türk şirketleri olarak iki ülkenin Devletler ve Hükümetler arasındaki üst düzey işbirliğini çok önemsiyoruz dedi. Ferudun Cevahiroğlu Türk şirketleri olarak, Zambiya Devleti’nin kalkınmasına yönelik projelerinde görev almaya hazırız dedi.

SANKON Genel Merkezi’nde yapılan toplantıda, Ferudun Cevahiroğlu’nun çok sayıda yardımcıları da hazır bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir