• 19 Haziran 2023
  • Portal
  • 0

Zambiya Cumhuriyeti’nin Muchinga Eyaleti’nde 3-8 Ekim tarihleri arasında, dünya devletlerinden binlerce şirketin katılımıyla; “Sürdürülebilir Kalkınma Yoluyla Yeşil ve Sağlıklı Bir Çevre İçin Yatırımı Teşvik Etmek” temasıyla düzenlenecek bir Yatırım Forumu ve Fuarı’na ev sahipliği yapacak.

Zambiya Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Hakainde Hichilema tarafından yönetilecek olan; “Yatırım Forumu ve Fuarı” madencilik, enerji, imalat, tarım ve turizm gibi konu başlıklarıyla yapılacak olan Yatırım Forumu ve Fuarı, Zambiya Cumhuriyeti’nin Muchinga Eyaleti’nde 3-8 Ekim tarihleri arasında yapılacak. Yatırım Forumu ve Fuarı,, Zambiya Devleti’nin hükümet yetkililerinin de üst düzeyde katılım sağlayacağı; “Sürdürülebilir Kalkınma Yoluyla Yeşil ve Sağlıklı Bir Çevre İçin Yatırımı Teşvik Etmek” temalı Yatırım Forumu ve Fuarı, Zambiya, Güney Afrika bölgesi ve uluslarası toplumdan yukarıda belirtilen sektörlerde, kamu ve özel sektörün bir araya getirtilmesi hedeflemektedir.

Sanayi ve Ticaret Konfederasyonu (SANKON) Dış ilişkiler Kurulu Başkanı Hilal Amil, SANKON adına yapmış olduğu yazılı açıklamasında, Zambiya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliğinden gelen Yatırım Forumu ve Fuar davetini büyük bir memnuniyetle karşılıyoruz. Zambiya Cumhuriyeti’nin Muchinga Eyaleti’nde 3-8 Ekim 2023 tarihleri arasında düzenlenecek olan,“Sürdürülebilir Kalkınma Yoluyla Yeşil ve Sağlıklı Bir Çevre İçin Yatırımı Teşvik Etmek” temalı fuara, SANKON üyesi yüzlerce şirket katılım sağlayacaktır. Ülkeler arasındaki bu tür etkinlikler karşılıklı ticaret ve yatırım olanaklarını artıracaktır. SANKON kuruluşu olarak, güçlü olan iki ülke ilişkilerini daha da güçlendirmek istiyoruz. Bu doğrultuda tüm imkanlarımızla girişimde bulunarak, SANKON üyesi çok sayıda şirketlerimiz, Zambiya Cumhuriyeti’nde yapılacak olan fuarda Türk iş dünyasını temsil edeceklerdir dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir