FERUDUN CEVAHİROĞLU KİMDİR ?

1979 yılında Memleketi Kahramanmaraşta mütevazi bir Ailenin çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Ferudun Cevahiroğlu, ilköğrenimini Kahramanmaraş Kavlaklı ilköğretim okulundan 1990-1991 Eğitim ve Öğretim Yılında Mezun oldu. Ortaokul ve Lise eğitimini Kahramanmaraş Anadolu İmam-Hatip Lisesinde yaparak. 1997-1998 Eğitim ve Öğretim Yılında Mezun Olmuştur.

Ferudun Cevahiroğlu, yüksek öğrenimine 1998-1999 Eğitim ve Öğretim Yıllarında K.K.T.C.Üniversitelerinden Girne Amerikan Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü PR. İngilizce Bölümünde başlamıştır. Bu Üniversitede 1999-2007 Yılları Arasında eğitim görmüştür.

Ferudun Cevahiroğlu, 2014-2015 eğitim ve öğretim yılında K.K.T.C. Lefkoşe’de bulunan Yakın Doğu Üniversitesi İç Mimarlık Fakültesini kazanmıştır ve bu Üniversitede 2018 yılına kadar eğitim görmüştür.Ferudun Cevahiroğlu, orta derecede ingilizce ve arapça yabancı dillerini konuşmaktadır.

Ferudun Cevahiroğlu,Merkezi Lefkoşe de bulunan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin Bütün Üniversitelerinde örgütlü olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Ögrenci Birliği’nin 2004-2007 yılları arasında Genel Başkanlığını yapmıştır. Bu zaman zarfı içerisinde ve daha sonraki yıllarda K.K.T.C. kurucu Cumhurbaşkanı Sayın Rauf Denktaş K.K.T.C. 2. Cumhurbaşkanı Sayın Mehmet Ali Talat ,K.K.T.C 3. Cumhurbaşkanı Sayın Dr. Derviş Eroğlu ile yakın çalışma içerisinde olmuştur.

Ferudun Cevahiroğlu,2007 yılında Ankaraya gelerek 14.06.2007 tarihinde Türkiyenin en büyük Gençlik yapılanması Gençlik ve Spor Konfederasyonu birinci olağan Genel Kurulunda Genel Başkanlığa seçilerek (26 yaşında) Türkiyede Cumhuriyet tarihinin gelmiş geçmiş en Genç Konfederasyon Genel Başkanı ünvanına sahip olmuştur ve bu görevi devam etmektedir.

Ferudun Cevahiroğlu Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu( SANKON ) 01.01.2017 tarihinde yapılan olağan Genel Kurulunda kuruluşun CEO’su ve İcraa Kurulu Başkanlığına seçilmiştir.

Ferudun Cevahiroğlu SANKON CEO’su sıfatıyla SANKON adına dönemin eski Genel Başkanı Nezaket Emine Atasoy hanımefendiyle birlikte Türkiye Cumhuriyeti Devleti Dışişleri Bakanlığı , Arap Devletler Ligi Ankara Büyükeliliği , Afrika Devletleri Ankara Büyükeliçilikleri ,Orta Asya Türk Devletleri Ankara Büyükelçilkleri işbirliği ve ortak organizasyonlarıyla bu ülkelere ziyaretler yapmış, Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile Dünya Devletleri arasında ekonomik , ticari ithalat ve ihracat ilişkilerimize katkı sağlamak amacıyla taraf devletlerin, Ticaret ve Sanayi odaları ve Ekonomik Sivil Toplum kuruluşlarıyla hükümetlerin bilgisi dahilinde işbirliği protokolleri imzalamıştır. Ferudun Cevahiroğlu, 18.08.2019 tarihinde Türkiyenin en önemli uluslararası ekonomik sivil toplum kuruluşu SANKON olağanüstü genel kuruldu oybirliği ile SANKON Genel Başkanlığa seçilmiştir.

1-Ortadoğu Prestij A.Ş. Şirketler Topluluğu Ankara Ticaret Odasına Kayıtlı Genel Merkezi Ankara olup bütün Ortadoğu coğrafyasında faaliyet göstermektedir Aynı zamanda Arap Ülkeleri, Afrika Ülkeleri,Avrasya Ülkeleri,Asya Ülkelerine ihracat yapmaktadır. Ferudun Cevahiroğlu Yönetim Kurulu Başkanıdır.

2-Başkent Restorasyon Proje İnşaat Danışmanlık Turizm Sanayi ve Ticaret Limited Sirketi Ankara Ticaret Odasına Kayıtlı Şirketlerin Genel Merkezi Ankara olup bütün Türkiye de faaliyet göstermektedir. FerudunCevahiroğlu Yönetim Kurulu Başkanıdır.
3-Öncü İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Ankara Ticaret Odasına Kayıtlı Şirketlerin Genel Merkezi Ankara olup bütün Türkiye de faaliyet göstermektedir. Ferudun Cevahiroğlu Yönetim Kurulu Üyesidir. Ferudun Cevahiroğlu bekardır.