• 3 Mart 2024
  • Portal
  • 0

Sanayi ve Ticaret Konfederasyonu (SANKON) kuruluşunun üyesi olan ve merkezi Ankara’da bulunan, Ankara Ekonomi ve Kalkınma Federasyonu Başkanlığı’nın Olağanüstü Genel Kurulu Ankara’da geniş katılımlı olarak yapıldı. Yapılan seçimde Ankara Ekonomi ve Kalkınma Federasyonu Başkanlığı’na Avukat Serkan Karakoç seçildi.

SANKON kuruluşuna üye olan, Ankara Ekonomi ve Kalkınma Federasyonu Başkanlığı Olağanüstü Genel Kurulu’nu Ankara’da bulunan federasyon merkezinde yaptı. Olağanüstü Genel Kurul’da 500 delegasyonun oy kullandığı seçimi, Av. Serkan Karakoç kazanarak, federasyonun yeni başkanı seçildi.

Ankara Ekonomi ve Kalkınma Federasyonu Başkanlığı’nda yapılan Olağanüstü Genel Kurul’da yeni başkan seçilen Av. Serkan Karakoç, Genel Kurul’da yapmış olduğu konuşmasında; “şahsımı ve ekibimi bu önemli göreve layık gören tüm delegelere çok teşekkür ediyorum. Seçimin milletimize ve camiamıza hayırlı olmasını diliyorum. Ekonomik kalkınma, bir ülkenin ekonomik, siyasi ve sosyal refahının gelişmişliğini gösterir. Bir ülkenin ekonomik kalkınması, nüfusun yaşam düzeyi, ekonominin rekabet yeteneği, ülkenin gayri safi yurt içi hasılası, kişi başına düşen millî gelir ve ekonomik özgürlüğün olumlu yönde değişmesi ile doğru orantılıdır. Güçlü bir ekonomiye sahip olan kalkınmış ülkeler, dünya da her konuda söz sahibidir. Ekonomik sivil toplum kuruluşları bir ülkenin yurt dışına açılan kapısıdır. Bu anlayışla ülkemizin ekonomisine ve kalkınmasına fayda sağlayacak projelere ve faaliyetlere bir an önce başlamak için sabırsızlanıyoruz. Ankara Ekonomi ve Kalkınma Federasyonu olarak, SANKON üyesi Türk şirketleriyle, Afrika, Asya, Ortadoğu, Türk Cumhuriyetleri, Latin Amerika, Balkanlar ve Avrupa’da çeşitli projelerde faaliyet göstereceğiz.” dedi.

Av. Serkan Karakoç, konuşmasının devamında; “Ankara Ekonomi ve Kalkınma Federasyonu Yönetim Kurulu adına, SANKON’un bir alt kuruluşu olarak, SANKON kuruluşuna olan bağlılığımızı ve birlikteliğimizi bildiririz.” dedi.