• 17 Mart 2021
  • Portal
  • 0

 
Sanayiciler iş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu SANKON Genel Başkanı Ferudun Cevahiroğlu Cezayir Devleti Ankara Büyükelçisiyle bir araya geldi.
Ferudun Cevahiroğlu Cezayir Devleti Ankara Büyükelçiliği ne yapmış olduğu ziyarette Türkiye ile Cezayir arasındaki ekonomik ticari ithalat ve ihracat ilişkilerimizi değinerek iki ülke arasındaki ilişkilerimiz çok güçlüdür. Ticari hedeflerimizi yüksek tutmalıyız ve ticaret hacmimizi daha da yükseltmeliyiz dedi Ferudun Cevahiroğlu. Türkiye ile Cezayir dost ve kardeş ülkelerdir biz Türk şirketleri olarak iki ülke arasındaki ekonomik ilişkileri güçlendirmek amacıyla girişimlerde bulunmaya sizlerle işbirliği içerisinde hareket etmeye hazırız dedi.
Cezayir Devleti Ankara Büyükelçisi Mourad Adjabi kabulde yapmış olduğu konuşmasında öncelikle SANKON heyeti olarak Cezayir Devleti Ankara Büyükelçi ligine yapmış olduğunuz ziyaret için çok teşekkür ederim dedi Büyükelçi Mourad Adjabi Türkiye Cezayir ilişkileri yüz yıllar öncesine dayanmaktadır ve her geçen gün daha da güçlenmektedir dedi. Büyükelçi Mourad Adjabi iki ülke arasında ticaret hacmini yükseltmemiz gerekmektedir dedi ve “inanıyorum ki SANKON gibi güçlü bir kuruluşun girişimleriyle bu ilişkiler daha da güçlenecektir” dedi. Büyükelçi Mourad Adjabi toplantıya katılan çok sayıda iş Adamları ve İş Kadınlarına Cezayir ekonomisi hakkında bilgiler verdi ve Cezayir her geçen gün gelişmekte ve büyümektedir dedi Büyükelçi Mourad Adjabi Türk şirketlerini Cezayir’de yatırıma davet etti.

cezayir
cezayir

Cezayir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir