• 21 Nisan 2022
  • Portal
  • 0

Guatemala Devleti Ankara Büyükelçisi sayın Jairo D.Estrada B.ve diplomatları Sanayiciler İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu SANKON Genel Merkezi’ni ziyaret etti.

Guatemala Devleti Ankara Büyükelçisi sayın Jairo D.Estrada B. SANKON Genel Merkezi’ne yapmış olduğu ziyarette, iki ülke arasındaki ekonomik, ticari, ithalat, ve ihracat ilişkilerine değinerek, ilişkilerimiz iyi derecededir. Türkiye ile Guatemala arasındaki ticari hacim her geçen gün daha da güçlenmektedir dedi. Büyükelçi Jaico D.Estrada B.
Guetamala Devleti olarak, Türkiye ile ilişkilerimize çok önem veriyoruz dedi. Büyükelçi Jaico D.Estrada B. İki ülke arasında ticari hacimlerimizi güçlendirmek amacıyla, SANKON kuruluşu ile işbirliği içerisinde çalışmalar yapmaya hazırız dedi. Büyükelçi Jairo D.Estrada B. SANKON Genel Merkezi’nde yapılan toplantıda Guatemala’nın yatırım olanaklarıyla ilgili bilgileri paylaşarak, Türk şirketlerini Guatemala şirketleri ile işbirliği yapmaya davet ediyorum ve inanıyorum ki iki ülke şirketleri işbirliği yaparak, Türkiye ve Guatemala ekonomisine katkı sağlayacaklardır dedi.

SANKON Genel Başkanı Ferudun Cevahiroğlu, toplantıda yapmış olduğu konuşmasında; öncelikle SANKON Genel Merkezi’ne yapmış olduğunuz ziyaret için çok teşekkür ederim dedi. Ferudun Cevahiroğlu, SANKON kuruluşu olarak, Türkiye ile Guatemala arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilerimize çok önem veriyoruz ve bu ilişkilerimizi güçlendirmek amacıyla, Guatemala Devleti Ankara Büyükelçiliği ile işbirliği içerisinde çalışmalar yapmaya hazır olduğumuzu bilmenizi isteriz dedi. Ferudun Cevahiroğlu, SANKON Kuruluşuna üye şirketlerimiz le Guatemala’nın ekonomik kalkınmasına katkı sağlamak amacıyla, Guatemala’da inşaat, enerji, teknoloji ve sağlık gibi bir çok sektördeki projelerde görev almaya hazırız dedi. Ferudun Cevahiroğlu, konuşmasında; Guatemala Devleti’nin bölgesel ve stratejik konumuna da değinerek, Guatemala Devleti, Latin Amerika’nın merkezinde olma özelliğine sahiptir ve Latin Amerika’da gelişmekte olan ülkelerin başında gelmektedir diyerek, sözlerini tamamladı.

SANKON Genel Merkezi’nde yapılan toplantıda, Guatemala Devleti Ankara Büyükelçiliği diplomatları ve SANKON Genel Merkezi yetkilileri de hazır bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir