• 13 Ekim 2021
  • Portal
  • 0

Bati Afrika Ülkesi Gine Cumhuriyetinde geçtiğimiz Eylül ayında Özel Kuvvetler Komutanı Albay Mamady Doumbouya bir grup askerle ülke yönetimine el koydu.

Gine Cumhuriyetinde geçtiğimiz Eylül ayında Özel Kuvvetler Komutanı Albay Mamady Doumbouya bir grup askerle Başkent Konakri de Devlet Başkanlığı Binasını basarak Cumhurbaşkanı Alpha Conde yi gözaltına aldı ve mevcut hükümeti feshettiklerini açıklayarak Ulusal Birlik ve Kalkınma Komitesi CNRD yi kurduklarını ilan ettiler.

Türkiye nin en büyük uluslararası ekonomik sivil toplum kuruluşlarından birisi olan Sanayiciler iş Kadınları ve İş Adamlari Konfederasyonu SANKON Genel Başkan yardımcısı iş Adamı Savaş Özdoğan yapmış olduğu yazılı açıklamasın da öncelikle SANKON yönetim kurulu olarak ülkelerde yönetim değişiklik lerinin demokratik yollarla olması gerektiğini ve bu ve buna benzer darbe girişimlerini kimler tarafından yapılırsa yapılsın kabul etmediklerinin altını çizdi

Savaş Özdoğan Batı Afrika’nın en önemli ülkelerinden birisi olan Gine Cumhuriyetinde SANKON üyesi Türk şirketleri olarak hayatın normale dönmesini ve demokratik bir hükümetin kurulmasını bekliyoruz dedi.

SANKON Genel Başkan yardımcısı Savaş Özdoğan Türk şirketleri olarak Gine Cumhuriyetinde hayatın normale dönmesi sonucunda Gine Cumhuriyeti’nin kalkınmasına yönelik projelerinde özellikle inşaat alt yapı ve üst yapı enerji teknoloji sağlık madencilik gibi sektörlerde görev almaya hazırız dedi. Savaş Özdoğan Türk şirketlerinin çatı kuruluşu organizasyonu SANKON bu süreçte bütün birimleri ve imkânlarıyla Gine halkının yanındadır dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir