• 2 Mart 2022
  • Portal
  • 0

Kamboçya Krallığı Ticaret Odası Başkanı ve heyeti Türkiye ile Kamboçya arasında ekonomik ve ticari ilişkilerimize katkı sağlamak amacıyla SANKON ve Kamboçya Krallığı Ankara Büyükelçiliği’nin organizasyonu ile Ankaraya bir ziyaret gerçekleştirdi.

Kamboçya Krallığı Ticaret Odası Başkan yardımcısı sayın Oknha Lim Heng ve heyeti SANKON Genel Merkezini ziyaret ederek SANKON kuruluşuna misafirperverliklerinden dolayı teşekkür etti. Kamboçya Krallığı Ticaret Odası Başkan yardımcısı sayın Oknha Lim Heng yapmış olduğu konuşmasında SANKON Genel Merkezi nde toplantıya katılan çok sayıda Türk şirketleri ne Kamboçya Krallığı yatırım olanakları hakkında güncel bilgiler verdi sayın Oknha Lim Heng iki ülke arasında ticari hacimlerimizi ithalat ve ihracat ilişkilerimizi güçlendirmek amacıyla SANKON kuruluşu ile başlatmış olduğumuz bu güçlü işbirliğinden çok mutluyuz dedi.

SANKON Genel Başkanı Ferudun Cevahiroğlu toplantıda yapmış olduğu konuşmasında öncelikle SANKON kuruluşunun daveti üzerine Ankaraya gerçekleştirdiğiniz ziyaretiniz için çok teşekkür ederim dedi Ferudun Cevahiroğlu SANKON iki ülke arasında ki ilişkilerimizi güçlendirmek amacıyla bütün imkanlarıyla girişimlerde bulunmaya hazırdır dedi Ferudun Cevahiroğlu Türk şirketleri olarak Asya kıtasına Kamboçya Krallığı üzerinden açılacağız ve Türk şirketleri ve Kamboçya şirketleri iş birliği iş ortaklığı yaparak iki ülke arasında güçlü bir ticaret hattı kuracağız dedi.

Kamboçya Krallığı Ticaret Odası yetkililerinin SANKON Genel Merkezi ne yapmış olduğu ziyaret te çok sayıda SANKON şirketleri de hazır bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir