• 27 Mayıs 2020
  • Portal
  • 0

Türkiyenin en büyük uluslararası ekonomik sivil toplum kuruluşların dan birisi olan Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu SANKON yönetim kurulu kararıyla 200 devletten 1000 bin kişilik Dış ilişkiler kurulu oluşturuldu. Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu SANKON Genel Başkan yardımcısı Mühendis B.Oguz Kılıç yapmış olduğu yazılı açıklamasında SANKON yönetim kurulu kararıyla Arap,Afrika, Asya, Avrupa, Latin Amerika,Pasifik, Karayipler ülkelerinden dünyanın 200 iki yüz dünya devletinden iş kadınları,iş Adamları, CEO Lar Küresel şirketlerin yetkilileri Koordinatörler, Gazeteciler, Ekonomistler, Akademisyenler, Senatörler, Milletvekilleri, Bakanlar, Diplomatlar, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlarından oluşan 1000 bin kişilik Dış ilişkiler kurulu oluşturulduğu açıkladı.
B.Oguz Kılıç SANKON bünyesinde oluşturulan Dış ilişkiler kurulu Türkiye ile kendi ülkeleri arasındaki ekonomik ticari kültürel ve siyasal ilişkilere katkı sağlayacak çalışmalar yapacaklardır dedi.
B.Oğuz Kılıç SANKON Dış ilişkiler kurulu üyeleri Türk şirketleri nin yurt dışında ki projelerde görev almaları Türkiye ile kendi devletleri arasında ithalat ve ihracat ilişkileri kurmak için girişimlerde bulunarak Türkiye ve kendi ülkelerinin ekonomisine katkı sağlayacaklar dır dedi
SANKON Genel Başkan yardımcısı Mühendis B.Oğuz Kılıç SANKON Dış ilişkiler kurulu Başkanlığına Gana Cumhuriyeti bir önceki dönem Ekonomi Bakanlığı yapmış tecrübeli isim sayın Hon.Akwasi Opong Fosu getirilmiştir Başkan yardımcılığına ise İran İslam Cumhuriyeti Tahran Ticaret Odası Başkan yardımcısı iş Adamı Mostafa Hashemi getirilmiştir dedi.
B.Oğuz Kılıç SANKON Dış ilişkiler kurulu üyeleri her ay düzenli olarak kendi ülkelerindeki projeler hakkında SANKON Genel Başkanlığını bilgilendireceklerdir dedi.
B.Oğuz Kılıç SANKON Dış ilişkiler kurulu üyelerinin isimlerinin SANKON resmi web sayfasında yayınlanmıştır dedi.
B.Oğuz Kılıç SANKON Genel Başkanımız iş Adamı sayın Ferudun Cevahiroğlu dönemin de dünyanın Eğemen ve Bağımsız bütün devletlerinde faaliyet gösteren temsilcilikleri bulunan bir dünya kuruluşu olmuştur dedi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir