• 4 Ekim 2020
  • Portal
  • 0

Sanayiciler iş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu SANKON Genel Başkanı Ferudun Cevahiroğlu Finlandiya Ankara Büyükelçiliğine ziyaret gerçekleştirdi.

Ferudun Cevahiroğlu SANKON Genel Başkanı sıfatıyla Finlandiya devleti Ankara Büyükelçiliği ne yapmış olduğu ziyarette Türkiye ile Finlandiya arasında ki ekonomik ve ticari ilişkilere değinerek iki ülke arasında ki ilişkilerimizi güçlendirmek için SANKON kuruluşu olarak her türlü girişimlerde bulunmaya hazırız dedi.

Ferudun Cevahiroğlu görüşme de Türkiye ile Avrupa birliği ilişkilerine de değinerek inanıyorum ki Türkiye Avrupa birliği ülkeleri arasında ki yerini alacaktır dedi. Finlandiya Ankara Büyükelçisi Sayın Ari Maki kabulde yapmış olduğu konuşmasın da öncelikle SANKON heyeti olarak Büyük elçiligimize yapmış olduğunuz ziyaret için çok teşekkür ederim dedi.

Büyükelçi Ari Maki Finlandiya devleti olarak Türkiye ile ilişkilerimize çok önem veriyor uz dedi Büyükelçi Ari Maki Finlandiya ve Türkiye arasında ekonomik ticari ithalat ve ihracat ilişkilerimizi daha da güçlenmesi için SANKON kuruluşu ile işbirliği yapmaya hazırız dedi görüşme de Büyükelçilik ikinci katip Timo Sysiö hazır bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir