• 5 Şubat 2020
  • Portal
  • 0

Sanayici İş Kadınları ve İş Adamlari Konfederasyonu SANKON Genel Başkanı Ferudun Cevahiroğlu Romanya Devleti Ankara Büyükelçiliğine ziyaret gerçekleştirdi.
SANKON Genel Başkanı Ferudun Cevahiroğlu Romanya Devleti Ankara Büyükelçiliğine yapmış olduğu ziyarette Büyükelçi Gabriel Catalin Sopanda tarafından kabul edildi.
Ferudun Cevahiroğlu kabulde yapmış olduğu konuşmasında ‘ Türkiye ile Romanya arasındaki ekonomik ticari ithalat ve ihracat ilişkilerimize değinerek ; SANKON yönetim kurulu Türkiye ile Romanya arasındaki ilişkilerimizi güçlendirmek için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız’ dedi.
Romanya Devleti Ankara Büyükelçisi Sayın Gabriel Catalin Sopanda kabulde yapmış olduğu konuşmasında ‘Öncelikle SANKON Genel Başkanlığa seçilmenizden dolayı sizi ve heyetinizi kutlar, başarılarınızın devamını dilerim’ dedi .
Büyükelçi Gabriel Catalin Sopanda ‘Türkiye ile Romanya ilişkilerimiz en üst düzeydedir, her iki ülkenin ticaret hacmi her geçen yıl büyümektedir.İnanıyorum ki SANKON gibi güçlü kuruluşların girişimleri ile ilişkilerimiz daha da güçlenecektir’ dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir