• 13 Şubat 2023
  • Portal
  • 0

Sanayi ve Ticaret Konfederasyonu’ndan, (SANKON) Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 103. yıl dönümü nedeniyle mesaj yayınlandı:

SANKON) Genel Başkan Yardımcısı Hilal Amil, yapmış olduğu yazılı açıklamasında; onurlu, anlamlı ve destansı bir mücadelenin sonunda, Maraş halkının, “Ya İstiklal Ya Ölüm!” parolasıyla başlattığı kurtuluş mücadelesi, 103 yıl önceki şartlarda tüm imkansızlıklara rağmen, Maraş halkının onurlu ve kahramanca şehri savunması sonucunda, 12 Şubat 1920 tarihinde Kahramanmaraş, düşman işgalinden kurtulmuştur, dedi.

Hilal Amil, SANKON Yönetim Kurulu adına yapmış olduğu yazılı açıklamasında; büyük bir kahramanlık örneği sergileyerek, bu toprakların bizlere vatan olmasını sağlayan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi şükranla anıyoruz dedi. Hilal Amil, açıklamasının devamında; bir taraftan 12 Şubat Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 103. yıl dönümünün gururunu yaşarken, diğer taraftan merkez üssü Kahrmanmaraş olan, bir haftadır yaşadığımız deprem felaketinde Adıyaman, Kahramanmaraş, Malatya, Osmaniye, Gaziantep, Hatay, Adana, Mersin, Kilis, Diyarbakır ve Şanlıurfa illerimizde meydana gelen depremde hayatını kaybedenler için başsağlığı diliyoruz, yaralanan vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz dedi. Hilal Amil, açıklamasının devamında; depremin acılarını millet olarak birlikte saracaklarını, SANKON olarak, tüm güçleriyle bölge halkının yanında olacaklarını ve tüm imkanlarını seferber edeceklerini bildirerek, yeniden modern bir şehir, modern bir Kahramanmaraş inşaa edeceğiz, dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir