• 4 Haziran 2023
  • Portal
  • 0

Sanayi Ve Ticaret Konfederasyonu (SANKON) Genel Başkan Yardımcısı Hilal Amil, SANKON Yönetim Kurulu adına yapmış olduğu yazılı açıklamasında, Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı seçilen Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı ve yeni Bakanlar Kurulu üyelerini kutladı.

Hilal Amil, SANKON Yönetim Kurulu adına yapmış olduğu yazılı açıklamasında, seçim başarı ile sonuçlanmış ve milletimiz kararını vermiştir. Ülke ekonomisi açısından siyasi istikrar son derece önemlidir. Yeni dönemde seçim gündeminden hızla uzaklaşılarak, başta ülkenin ekonomisi olmak üzere pek pek çok sorununun çözülmesi gerekmektedir. Bu doğrultuda hükümete ve yeni kabineye olan güvenimiz ve inancımız tamdır dedi.

Hilâl Amil, bu duygu ve düşüncelerle başta 13. Cumhurbaşkanı olarak seçilen Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, kabinede yer alan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’ı, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’yi, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’ı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar’ı Gençlik ve Spor Bakanı Osman Askın Bak’ı, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’i, Ticaret Bakanı Ömer Bolat’ı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu’nu, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’yı, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’i, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler’i, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı, Sanayii ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır’ı ve Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’yı, Bakanlar Kuruluna atanmalarından dolayı kutluyoruz ve kendilerine yeni görevlerinde başarılar diliyoruz dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir