• 15 Şubat 2024
  • Portal
  • 0

Sanayi ve Ticaret Konfederasyonu (SANKON) Genel Başkan Yardımcısı Av. Özkan Atalay ve beraberindeki heyet, Zambiya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliğini ziyaret etti.

Zambiya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Lt. Gen. Dr. William M. Sıkazwe tarafından kabul edilen SANKON Genel Başkan Yardımcısı Av. Özkan Atalay, Zambiya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği ziyaretinde yapmış olduğu konuşmasında; “nazik davetleri ve misafirperverlikleri için Zambiya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliğine ve saygıdeğer diplomatlarına teşekkür ederim. Zambiya Cumhuriyeti ile ekonomik ve ticari ilişkilerimizi güçlendirmek istiyoruz. Bugünkü toplantımız, daha önce gerçekleştirdiğimiz toplantıların devamı niteliğindedir. Ticari ilişkilerimiz ve yatırımlar kapsamımda SANKON heyeti olarak, en kısa süre içerisinde Zambiya Cumhuriyeti’ne bir ziyaret gerçekleştirmek istiyoruz.” dedi.

Zambiya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Lt. Gen. Dr. Wıllıam M. Sıkazwe, yapmış olduğu konuşmasında; “SANKON heyetini tekrar büyükelçiliğimizde görmekten dolayı çok mutluyuz. Hoşgeldiniz. Türkiye ve Zambiya arasındaki ticari ilişkilerimize katkı sağlamak amacıyla SANKON ile yapmış olduğumuz çalışmaları somutlaştırmak açısından, Zambiya’da bulunan kuruluşlarla on-line toplantı düzenleyip, devamında da SANKON heyetini Zambiya’ya davet ediyorum.” dedi.

SANKON Genel Merkezi’nden yapılan açıklamada; “Zambiya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği ile SANKON arasında daha önce yapılan iş forumu ve toplantılarını somutlaştırmayı hedefleyen bugünkü toplantı çok verimli geçmiştir ve en kısa zamanda taraflar arasında komisyonlar kurularak, detaylı bir şekilde çalışmalara başlanacaktır.” denilmiştir.