• 8 Kasım 2021
  • Portal
  • 0

Sanayiciler iş Kadınları ve İş Adamları SANKON Genel Merkezi ‘nden Doğu Afrika ülkesi Etiyopya için taraflara iç çatışmayı durdurmaları ve sağduyulu olma çağrısı yapıldı.

Etiyopya da yaklaşık bir yıl önce Etiyopya’nın kuzeyinde Tigray bölgesin de isyancılar ile Hükümet güçleri arasında çatışmalar başladı ülkede iç savaş başladı ve çatışmalar her geçen gün şiddetleniyor uluslararası toplum gelişmeleri endişeyle izliyor.

Türkiye ‘nin en büyük uluslararası ekonomik sivil toplum kuruluşlarından birisi olma özelliğine sahip SANKON Genel Merkezi ‘nden Etiyopya daki yaşanan gelişmeler hakkında açıklama yapıldı.

SANKON Genel Başkan yardımcısı Savaş Özdoğan yapmış olduğu yazılı açıklamasın da Türkiye ile Etiyopya arasında ki tarihî güçlü bağlara ilişkilere değinerek her iki ülke arasında çok eskilere dayanan güçlü Ekonomik ticari kültürel ve siyasal bağlarımız ilişkilerimiz var dedi SANKON üyesi çok sayıda şirketlerimizin Etiyopya da devam eden projeleri var ve çok sayıda şirketlerimizin Etiyopya ile ithalat ve ihracatı bulunmaktadır dedi.

SANKON Genel Başkan yardımcısı Savaş Özdoğan Türk şirketlerinin çatı ve temsiliyet kuruluşu SANKON olarak Etiyopya ile Türkiye arasında ki ekonomik ticari ilişkilere çok önem veriyor ve bu ilişkilerimizi en güçlü şekilde destekliyoruz dedi.

Savaş Özdoğan SANKON yönetim kurulu olarak Etiyopya yada devam eden iç savaş ortamının bir an önce son bulmasını ve taraflar arasında dialog ortamının oluşmasını bekliyoruz. Bir an önce Barış huzur ve istikrar ortamının sağlanmasını ümit ediyoruz. Türk şirketleri olarak Etiyopya da devam eden ticari faaliyetlere kaldığımız yerden devam etmek istiyoruz dedi.

SANKON Genel Başkan yardımcısı Savaş Özdoğan SANKON kuruluşu olarak dost ve kardeş ülke Etiyopya da Hayatın normale dönmesi için her türlü girişimlerde bulunmaya hazırız dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir