• 16 Haziran 2022
  • Portal
  • 0

Sanayiciler İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu (SANKON) Fas Krallığı’ndan Türkiye ‘ye gelen çok sayıda iş adamlarının, iş kadınlarının ve Türk şirketlerinin katılımıyla, Türkiye-Fas Ekonomik İşbirliği Toplantısı Ankara’da geniş katılımlı olarak yapıldı.

SANKON Kuruluşu’nun Fas Krallığı Temsilciliği’nin organizasyonu ile Fas’tan çok sayıda iş adamı ve iş kadını iki ülke arasında ekonomik ve ticari ilişkilere katkı sağlamak amacıyla, Ankara’ya ziyaret gerçekleştirdiler. Ankara’da özel bir hotel de yapılan toplantıda, Türk şirketleri ve Fas şirketleri çok fazla sektörlerde işbirliği kararları alarak ticari işbirliği yaptılar.

SANKON Genel Başkanı Ferudun Cevahiroğlu, yapmış olduğu konuşmasında, öncelikle Türkiye’ye yapmış olduğunuz ziyaret için çok teşekkür ederiz dedi. Ferudun Cevahiroğlu, Türk şirketleri olarak, Türkiye ile Fas arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilerimize çok önem veriyoruz ve bu ilişkilerimizi daha da güçlendirmek amacıyla, SANKON Kuruluşu olarak bütün imkanlarımızla girişimlerde bulunmaya hazırız dedi. Ferudun Cevahiroğlu, Fas Krallığı, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Afrika Kıtasındaki en güçlü stratejik müttefikidir. Bu durumu Türk şirketleri olarak, büyük bir memnuniyet le karşılıyoruz dedi.

Fas Krallığı Heyeti’nin Başkanı, SANKON Fas Krallığı temsilcisi iş adamı sayın Boussmara Abdelaziz, toplantıda yapmış olduğu konuşmasında, öncelikle Türk Halkına ve SANKON kuruluşuna misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ederiz dedi. Boussmara Abdelaziz, toplantıda çok fazla sayıda katılımcı Türk şirketlerine Fas Krallığı’nın yatırım olanaklarından bahsederek, Türk şirketlerini Fas Krallığı’na yatırım yapmaya davet etti. Boussmara Abdelaziz, toplantıda yapmış olduğu konuşmasında, Fas Krallığı şirketleri olarak, Türk şirketleri ile iki ülke arasında ekonomik ve ticari ilişkilerimize katkı sağlamak amacıyla, işbirliği yapmaya hazırız dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir