• 25 Ocak 2023
  • Portal
  • 0

TÜRKİYE-İRAN ARASINDA TİCARİ İLİŞKİLER GÜÇLENECEK:

İran İslam Cumhuriyeti Türkiye-Iran Dostluk Grubu Başkanı ve İran İslami Şura Meclisi Milletvekili Dr Adel Najaf Zadeh, bir grup İran İslami Şura Meclisi üyeleri Milletvekilleri ile Türkiye-İran arasında ekonomik ve ticari ilişkilere katkı sağlamak amacıyla Ankara’ya ziyaret gerçekleştirdi.

Türkiye-İran Dostluk Grubu Başkanı ve İran İslami Şura Meclisi Milletvekili Dr Adel Najaf Zadeh, bir grup İran İslami Şura Meclisi üyesi Milletvekilleri ile Ankara’ya yapmış olduğu ziyarette, Türkiye-İran arasında ekonomik ve ticari ilişkilere katkı sağlamak amacıyla temaslarda bulunmaya devam ediyor.

Dr Adel Najaf Zadeh, İran İslam Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği’nde, Sanayi ve Ticaret Konfederasyonu (SANKON) heyetiyle de bir araya gelerek, bir toplantı gerçekleştirdi. SANKON Genel Başkanı Ferudun Cevahiroğlu ve çok sayıda şirket yetkililerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda iki ülke arasında ekonomik ve ticari ilişkiler konuşuldu. SANKON Genel Başkanı Ferudun Cevahiroğlu, İran İslam Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği’nde yapılan toplantıda, Türk şirketlerini temsilen İran İslam Cumhuriyeti İran İslami Şura Meclisi Milletvekillerine hitaben yapmış olduğu konuşmasında, “Türkiye ile İran arasında ekonomik, ticari, ithalat ve ihracat ilişkilerimize katkı sağlamaya bundan sonraki süreçte de büyük bir kararlılıkla devam edeceğiz” dedi.

İran İslam Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği’nde yapılan toplantıda, SANKON Genel Başkanı Ferudun Cevahiroğlu’nun danışmanları ve İran İslam Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği diplomatları hazır bulundular.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir