• 29 Aralık 2022
  • Portal
  • 0

Sanayi ve Ticaret Konfederasyonu (SANKON) Genel Başkanı Ferudun Cevahiroğlu ve heyeti, Pakistan Devleti Ankara Büyükelçiliği’ne ziyaret gerçekleştirdi.

SANKON Genel Başkanı Ferudun Cevahiroğlu, Pakistan Devleti Ankara Büyükelçiliği’ne yapmış olduğu ziyarette yapılan toplantıda; öncelikle sizi Pakistan Devleti Ankara Büyükelçiliği’ne atanmanızdan dolayı kutluyor, Türk şirketleri olarak, duymuş olduğumuz memmuniyetimizi bildiriyorum dedi.

SANKON Genel Başkanı Ferudun Cevahiroğlu, Pakistan Devleti Ankara Büyükelçiliği’nde yapılan toplantıda; iki ülke ve halkları arasında güçlü ve sarsılmaz tarihi bağlarımız vardır. Ferudun Cevahiroğlu, Pakistan Devleti Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Asya bölgesinde de en güçlü stratejik ortağı, müttefiki olma özelliğine sahiptir. Türk şirketleri olarak, bu durumu büyük bir memmuniyetle karşılıyor, en güçlü duygularımızla destekliyoruz dedi.

Ferudun Cevahiroğlu; Türk şirketleri olarak, Türkiye ile Pakistan arasında ekonomik, ticari, ithalat ve ihracat ilişkilerimize katkı sağlamak amacıyla, Pakistan Devleti Ankara Büyükelçiliği ile 10 yıldır devam eden işbirliğimiz bundan sonraki süreçte de büyük bir kararlılıkla devam edecektir dedi.

Pakistan Devleti Ankara Büyükelçisi Yousaf Junaid, SANKON heyeti ile birlikte yapılan toplantıda; öncelikle Pakistan Devleti Ankara Büyükelçiliği’ne yapmış olduğunuz ziyaret için çok teşekkür ederim dedi. Büyükelçi Yousaf Junaid, yapmış olduğu konuşmasında; iki ülke arasında tarihi, siyasî ve ekonomik ilişkilere değinerek, çok güçlü ilişkilere sahibiz ama bu ilişkilerimizi daha da güçlendirmeliyiz dedi. Büyükelçi Yousaf Junaid, toplantıya katılım sağlayan çok sayıda SANKON üyesi şirketlere Pakistan Devleti’nin yatırım olanaklarından bahsederek, sizleri Pakistan Devleti’nde iş ve ticaret yapmaya davet ediyorum. Pakistan sizin de ülkenizdir dedi.

Büyükelçi Yousaf Junaid, Türkiye ile Pakistan arasında ekonomik, ticari, ithalat ve ihracat ilişkilerimize katkı sağlamak amacıyla, SANKON kuruluşu ile var olan işbirliğimiz bundan sonrada devam edecektir dedi.

Pakistan Devleti Ankara Büyükelçiliği’nde yapılan toplantıda Ferudun Cevahiroğlu’nun Danışmanları, Pakistan Devleti Ankara Büyükelçiliği diplomatları hazır bulundular.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir