• 17 Haziran 2023
  • Portal
  • 0

Türkiye’de 81 ilde ve Birleşmiş Milletlere üye 193 dünya devletinde temsilcilikleri bulunan, Türkiye ve dünya genelinde 25 bin den fazla üye şirkete sahip, Türkiye’nin en büyük uluslararası ekonomik sivil toplum kuruluşlarından birisi olma özelliğine sahip, Sanayi ve Ticaret Konfederasyonundan (SANKON)Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) 30. Olağan Genel Kurulunda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a destek açıklaması geldi.

SANKON Dış ilişkiler Kurulu Başkanı iş kadını Hilal Amil, SANKON adına yapmış olduğu yazılı açıklamasında, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ihracatçı şirketlerle ilgili açıklamalarına yürekten katılıyoruz ve tüm gücümüzle destekliyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın ihracatçı şirketler hakkında TİM’de söylediği; “Siyasi mücadelemiz boyunca ihracatçılarımızı hep yol ve dava, kader arkadaşlarım olarak gördüm. Hangi görevde olursak olalım sizlerin meseleleriyle yakından ilgilendik. Gönlümüzle birlikte kapımızı da sizlere ve temsilcilerinize açık tuttuk. İstişare ettik.” şeklindeki sözleri bizler için çok anlamlıdır dedi.

Hilal Amil, Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın bu açıklamaları İhracatçı şirketlere devletin en üst düzeyde verdiği desteği göstermektedir. Şirketlere güven vermektedir. Güven ve istikrar ülke ekonomisi için vazgeçilmez öneme sahiptir. Türkiye Yüzyılı, Türk şirketlerinin yüzyılı olacak. İhracatın yüzyılı olacak. Büyüyen, gelişen, güçlü Türkiye’nin yüzyılı olacak. Türk şirketlerinin uluslararası arenada kendisini gösterdiği yüzyıl olacaktır dedi.

Hilal Amil, açıklamasının devamında, hükümetimizin küresel krize rağmen ihracatımızı bu yıl sonunda 265 milyar dolara, gelecek sene ise 285 milyar dolara ve 2028 senesi için de 400 milyar dolar ve üstününe çıkarma hedefi SANKON üyesi şirketleri cesaretlendirmekte ve heyecanlandırmaktadır dedi.

Hilal Amil, Afrika, Asya, Latin Amerika, Orta Doğu ve Avrupa coğrafyasında SANKON kuruluşu olarak, binlerce şirketle ülke ihracatına yönelik çalışmalar yaptıklarını ve bir çok anlaşmalar imzaladıklarını, bundan sonra da aynı şekilde ülke ihracatını artırmaya yönelik hamleler yapmaya devam edeceklerini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir