• 10 Ekim 2023
 • Portal
 • 0

T.C. Ticaret Bakanlığı koordinasyonu, Meclisimiz ve Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri (OAİB) organizasyonunda 10 – 13 Ekim 2023 tarihleri arasında Bahreyn’e yönelik tüm sektörleri kapsayan genel nitelikli bir Ticaret Heyeti gerçekleştirilecek olup, Manama şehrini kapsayacak söz konusu organizasyonda Bahreyn’den iş insanlarının davet edileceği nitelikli iş görüşmelerinin gerçekleştirilmesi öngörülmektedir.

Başvurular başta Makine ve Aksamları (Makine, Mekanik Cihazlar ve Aletler, İş & Maden Makineleri ve Aksamları, Pompa ve Kompresörler)İklimlendirme Sanayii (Klima Cihazları, Fanlar, Aspiratörü olan havalandırmaya mahsus davlumbazlar)Hazır Giyim, Tekstil ve Hammaddeleri (Çocuk Hazır Giyim ve Aksesuarları, Kumaşlar, Diğer Tekstil Ürünleri )Elektrik – Elektronik – BilişimGıda ve İçecek (Makarna, Bisküvi ve Diğer Ekmekçilik Mamulleri, Çikolata Şekerleme, Su, Süt Ürünleri ve İşlenmiş Gıdalar)Mobilya (obilya, Mutfak Eşya ve Gereçleri)Plastik ve Kimyasallar (Levhalar, Filmler, Folyolar ve İnorganik Kimyasallar) olmak üzere tüm sektörlerimize açıktır.

Heyete katılım, başvuru formlarının doldurulması ve ödeme dekontlarının Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği’ne ulaştırılmasıyla kesinleşecektir.

Heyete İlişkin Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

1- Bahreyn’e seyahat edecek umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir. 30 gün süreli vizelerini Bahreyn’e seyahat etmeden önce e-vize olarak alabilmekte olup, vize sürecinin katılımcı tarafından yapılması gerekmektedir. Hizmet, hususi ve diplomatik pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.

2- Heyete katılım için öncelikle https://delegations.tim.org.tr/event/bahrain-manama-2023/company/register internet adresinde yer alan Başvuru Formunun doldurulması gerekmektedir.  11 Ekim 2023 günü Bahreyn’de düzenlenecek ikili iş görüşmeleri kapsamında firma eşleştirme hizmeti alınacak olup, Heyet Başvuru Formunda paylaşılan sektör bilgileri doğrultusunda firmalarımızın katılımlarına dair bir ön değerlendirme yapılacaktır. Katılımı uygun görülen firmalarımıza konuya ilişkin bilgilendirme e-posta aracılığıyla yapılacaktır.

3- Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri’nin Bahreyn (Manama) Ticaret Heyeti’ni Covid-19 salgınının seyrini göz önüne alarak iptal etme hakkı saklıdır.

5- Heyet hazırlık çalışmaları kapsamında B2B eşleştirme hizmeti alınan firmaya ödeme yapılması, uçak biletlerinin kesilmesi ve otel rezervasyonlarının yapılmasının ardından katılımcının katılımını iptal etmesi durumunda ücret iadesi yapılamamaktadır.

Katılım Ücretine Dahil Olan Hizmetler:

 • İstanbul-Bahreyn, Bahreyn-İstanbul Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti (Heyete İstanbul dışından katılacak olan firmalarımız için talepleri doğrultusunda Anadolu bağlantı uçuşları ekstra ücrete tabi olarak alınabilmektedir. Bunun için biletler kesilmeden önce bilgi verilmesi gerekmektedir. Biletler kesildikten sonra talep edilen her türlü değişiklik  cezaya tabidir.)
 • 5 yıldızlı otelde 3 gece konaklama
 • İkili İş Görüşmeleri (B2B)
 • Toplantı günü öğle ve akşam yemeği
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Heyet kapsamındaki transferler
 • Toplantı günü gerek duyulduğunda tercüman hizmeti

Bahreyn (Manama) Ticaret Heyeti kapsamında;

 • Heyete katılım, başvuru formunun doldurulup ödeme yapılması ile kesinleşmektedir.
 • Heyete katılım kontenjanla sınırlı olup, başvuru ve ödemelerin son güne bırakılmaması önem arz etmektedir.
 • Türk ve yabancı alımcı firmalar arasındaki ikili iş görüşmeleri eşleştirme hizmeti alınan danışmanlık firmasınca (B2B firması) ayarlanacaktır. Ulaşan başvurulardan öncelikle Türk katılımcı listesi kesinleştirilecek olup, kesin katılımcı olan firmalarımız adına B2B firmasınca yabancı potansiyel satın alımcılar tespit edilerek görüşmelerin yapılacağı gün etkinliğe davet edilecektir. Firmalarımızın ismen görüşmek istedikleri yabancı firmaları Başvuru Formunda belirtmeleri halinde bu firmalara da davet gönderilecektir.
 • B2B görüşmeleri esnasında katılımcı firmalarımız eşleştirme yapılan yabancı firmalarla bireysel olarak görüşecek olup ihtiyaç halinde tercümanlık hizmeti verilecektir.
 • Katılım bedeli ödemelerinin, başvuran firma hesabından banka yolu ile yapılması gerekmektedir.
 • Ön başvuruları olumlu sonuçlanan firmalarımız için heyete katılım ödeme dekontlarının Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği’nin oaib-pr@oaib.org.tr  e-posta adresine ulaşmasıyla kesinleşecek olup, heyet hazırlık çalışmaları kapsamında B2B eşleştirme hizmeti alınan firmaya ödeme yapılması, uçak biletlerinin kesilmesi ve otel rezervasyonlarının yapılmasının ardından katılımcının katılımını iptal etmesi durumunda ücret iadesi yapılamamaktadır.
 • Konaklama ve ikili iş görüşmelerinin yapılacağı otel bilgisi netleştiğinde katılımcı firmalarımıza bilgi verilecektir.
 • Ülkeye girişte yapılacak gümrük kontrollerinde başvuru sahibinin geçmişte Bahreyn’e giriş-çıkışta yaşamış olabileceği olumsuz durumlar (sınır dışı, vize süresini geçirme vb.) nedeniyle kişinin kendisinden kaynaklı yaşanabilecek sorunlarda Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri sorumlu olmayacak ve bu gibi durumlara istinaden yapılacak iade talepleri kabul edilmeyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir