• 4 Mart 2020
  • Portal
  • 0

SANKON Genel Başkanı Ferudun Cevahiroğlu Başkanlığındaki heyet, Angola’nın Ankara Büyükelçiliğine nezaket ziyaretinde bulundu.
Ziyarette Cevahiroğlu konuşmasında; “Sayın Büyükelçi, kabullerinizden dolayı teşekkür ediyorum. SANKON, Türkiye’nin ve iş dünyasının en büyük Sivil Toplum Kuruluşudur. SANKON, ülkemizde 81 ilde ve yüz dünya devletinde temsilciliği bulunan güçlü bir kuruluştur. Düzenlemiş olduğu, Afrika Birliği ve Arap Birliği Konferansları ile iş dünyasında saygın bir yere sahiptir. SANKON,  Konfederasyonumuza bağlı üye iş adamlarımızla en güçlü yatırımları yapan bir kuruluştur. Bu anlamda, Angola ile Türkiye arasındaki ticaret hacmini geliştirmek için,  Angola’da birçok alanda yatırımlar yapmaya hazırız. İş insanlarımızın ikili ve heyetler arası görüşmeleri bu ticaret hacminin istenilen seviyeye getireceğine inanıyorum.” Dedi.
Büyükelçi Sayın  Patricio, “Ülkem adına hoş geldiniz diyorum. Ziyaretiniz beni son derece memnun etti. SANKON ve sizi 2017 yılında yapılan Afrika Birliği Konferansından tanıyorum. Çalışmalarınızı beğenerek izliyorum. Sizin başkanlığınızda Türk Şirketlerinin ülkemde yatırım yapmasından büyük bir memnuniyet duyarım. Kapılarımız sizlere her zaman açıktır. Her türlü yatırım için şirketlerinizi bekliyoruz. Türkiye ile dostluğumuz karşılıklı ticari ve ekonomik ilişkilerimizle daha da gelişip güçlü hale gelecektir.” İfadelerini kullanarak ziyaretten duyduğu memnuniyetlerini ifade ettiler.
Nezaket ziyareti, SANKON Genel Başkanı Feridun Cevahiroğlu’nun Sayın Büyükelçiyi, SANKON Genel Merkezine davet etmesi ile son buldu.
 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir