• 5 Mart 2020
  • Portal
  • 0

SANKON Genel Başkanı Ferudun Cevahiroğlu Başkanlığındaki heyet, Küba’nın Ankara Büyükelçiliğine ziyarette bulundu.
Ziyarette Cevahiroğlu konuşmasında; “Sayın Büyükelçi, göstermiş olduğunuz misafirperverliğe çok teşekkür ediyorum. SANKON, Türkiye’nin ve iş dünyasının en büyük Sivil Toplum Kuruluşudur. SANKON , ülkemizde 81 ilde ve dünyanın birçok ülkesinde temsilciliği  ve binlerce üyesi bulunan güçlü bir ekonomik sivil toplum kuruluştur. Düzenlemiş olduğu, uluslararası bir çok konferansa imza atmıştır. . SANKON  Konfederasyonumuza bağlı üye iş adamlarımız iş kadınları ile birlikte en güçlü yatırımları yapan dinamik ve proaktif bir kuruluştur. Bu anlamda, son derece düşük olan, Küba ile Türkiye arasındaki ticaret hacmini geliştirmek için,  Küba’da birçok alanda yatırımlar yapmaya hazırız. İş insanlarımızın ikili ve heyetler arası görüşmeleri bu ticaret hacminin istenilen seviyeye getireceğine inanıyorum.” Dedi.
Sayın Cevahiroğlu konuşmasına devamla; ”Sayın Büyükelçi sizi müsait olduğunuz en kısa zamanda SANKON Genel Merkezine teşrif ederseniz bizleri mutlu etmiş olursunuz” diyerek, Sayın Büyükelçiyi Genel Merkezlerine davet etti.
Büyükelçisi Luis Alberto Amoros Nunez, “Ülkem adına hoş geldiniz diyorum. Ziyaretiniz beni son derece memnun etti. Sizin başkanlığınızda Türk Şirketlerinin ülkemde yatırım yapmasından ve şirketlerimizin sizin şirketlerinizle ortak çalışmasından büyük bir memnuniyet duyarım. Kapılarımız sizlere her zaman açıktır. Her türlü yatırım için şirketlerinizi bekliyoruz. Özellikle son yıllarda büyük bir gelişme gösteren ikili ilişkilerimiz, karşılıklı ticari ve ekonomik ilişkilerimizle daha da gelişip güçlü hale gelecektir. Sizi ve heyetinizi Küba’da ağırlamaktan memnun olacağım.” İfadelerini kullanarak ziyaretten duyduğu memnuniyetlerini ifade ederek, SANKON Genel Merkezini mutlaka ziyaret edeceğini söyleyerek konuşmasını tamamladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir