• 9 Mart 2021
  • Portal
  • 0

Sanayiciler iş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu SANKON Genel Başkanı Ferudun Cevahiroğlu Zimbabve Devleti Ankara Büyükelçisiyle bir araya geldi.
SANKON Genel Başkanı Ferudun Cevahiroğlu Zimbabve Devleti Ankara Büyükelçisini ziyaret inde Türkiye ile Zimbabve arasında ki ekonomik ticari kültürel ve siyasal ilişkilere değinerek her iki ülke arasında köklü ilişkiler imiz var dedi Ferudun Cevahiroğlu Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan döneminde bütün dünya devletleri ile en üst düzey de ilişkiler kurdu aynı ilişkiyi Zimbabve’yle de kurduk dedi.
Ferudun Cevahiroğlu SANKON yönetim kurulu olarak Türkiye ile Zimbabve arasındaki ekonomik ticari ithalat ve ihracat ilişkilerimize katkı sağlamak amacıyla sizlerle işbirliği içerisinde çalışmalar yapmaya hazırız Ferudun Cevahiroğlu Zimbabve devletinin kalkınmasına yönelik projeler inde Türk şirketleri olarak görev almaya hazırız dedi.
Zimbabve Devleti Ankara Büyükelçisi Sayın Alfred MUTİWAZUKA kabulde yapmış olduğu konuşmasında öncelikle SANKON Genel Başkanı sıfatıyla Büyükelçi ligimize yapmış olduğunuz ziyaret için çok teşekkür ederim dedi.
Büyükelçi Alfred MUTİWAZUKA yapmış olduğu konuşmasında Zimbabve Devleti olarak Türkiye ile ilişkilerimize çok önem veriyor uz dedi Büyükelçi Alfred MUTİWAZUKA iki ülke arasında ekonomik ve ticari ilişkilere katkı sağlamak amacıyla SANKON gibi güçlü bir Türkiye kuruluşu ile işbirliği yapmaya hazırız dedi.
Büyükelçi Alfred MUTİWAZUKA toplantıya katılan çok sayıda iş insanlarına Zimbabve Devletinin yatırım olanakları hakkında bilgiler verdi Zimbabve Devleti Ankara Büyükelçiliğinde yapılan toplantıda Ferudun Cevahiroğlu’nun yardımcıları ve Zimbabve Devletinin Büyükelçilik diplomatları da hazır bulundu.
 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir