• 21 Haziran 2020
  • Portal
  • 0

Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu SANKON Genel Başkan yardımcısı Ali Yıldız yapmış olduğu yazılı açıklamasıyla Ortadoğudaki son gelişmeleri değerlendirdi.
SANKON Genel Başkan yardımcısı Ali Yıldız İsrail ‘in Amerika Birleşik devletleri nin de desteği ile açıkladıkları Ortadoğu Barış Planını Türk iş dünyası olarak kabul etmiyoruz dedi.
Ali Yıldız ortadoğu barış planı adı altında açıklanan projede Batı Şeria da Filistin devleti topraklarının İsrail devleti toprakları olarak kabul edilmesi Filistine ait olan Ürdün vadisi üzerindeki hakimiyeti İsrail yönetimi ne geçmesi maddeleri mevcuttur bu maddeler kabul edilemez dedi.
Ali Yıldız SANKON kuruluşu uluslararası toplum tarafından Filistin devletin in toprak bütünlüğüne saygı duyulması gerektiğini savunmaktadır başkenti Kudüs olan tam bağımsız bir Filistin devleti dünya devletleri tarafından tanınmadan Ortadoğu coğrafyasına barış huzur ve istikrar in gelmesi zordur dedi.
Ali Yıldız İsrail ‘in Filistin devletin in topraklarında mülkiyetlerinde bir metrekare topraklarını ilhak etmelerini kabul etmiyor ve her zaman yıllardır bağımsızlık mücadelesi veren Filistin halkının yanında olduğumuzu bütün dünyanın bilmesini isteriz dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir